Ponad 1000 zawodników na starcie 1. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego

Półmaraton Lubelski
W niedzielę odbył się historyczny 1. LOTTO Półmaraton Lubelski. Blisko 1100 uczestników wystartowało ze stadionu lekkoatletycznego Startu przy al. Piłsudskiego. Bieg ukończyło 1083 zawodników, w tym 204 kobiet. Oprócz biegu głównego odbywały się także zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Przez metry po kilometry”.

Na biegowej mapie Polski zadebiutowała kolejna impreza – Półmaraton Lubelski. Niska temperatura nie odstraszyła uczestników od udziału w biegu, którego start i meta zlokalizowane były na nowym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Trasa o długości ponad 21 kilometrów prowadziła lubelskimi ulicami, m.in. Krochmalną, Kruczkowskiego, Zemborzycką, Diamentową i Nałkowskich.
Z półmaratońskim dystansem najszybciej poradził sobie Michał Biały z Kraśnika, który do mety dobiegł w czasie 1:11:02. Drugim zawodnikiem na mecie był Kamil Młynarz z Łęcznowoli, który osiągnął wynik 1:12:48. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Wysocki z Lublina osiągając rezultat 1:14:01.
Najszybszą zawodniczką 1. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego z wynikiem 1:23:15 została Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Drugie miejsce przypadło Patrycji Maśloch z Wilkołaz, która na mecie zameldowała się z czasem 1:30:00, a na trzeciej pozycji przybiegła Ewa Furmanik ze Świerża – czas 1:31:23.
1. Półmaraton Lubelski ukończyły 1083 osoby, w tym 204 kobiety.