Będkowski wygrywa, Bereznowska trzecia w Hangzhou Ultramaraton. Biegali po 400-metrowej bieżni!

Hangzhou Ultramaraton
Udanym występem w Handragon Hangzhou Ultramaratonie zakończyli sezon Jacek Będkowski i Patrycja Bereznowska. Będkowski zwyciężył w biegu 6-godzinnym uzyskując wynik 79,828 km, a Bereznowska zajęła trzecie miejsce w biegu 24-godzinnym z wynikiem 222,192 km. Impreza odbyła się na 400 metrowej bieżni stadionu Hangzhou University.
W ramach 2017 Handragon Hangzhou Ultramaratonu odbywającego się pod patronatem IAU ( International Association of Ultrarunners) rozegrano bieg 24-godzinny (główna impreza), 12-godzinny, 6-godzinny indywidualnie i 6-godzinna sztafeta, bieg 1-godzinny i 24-minutowy. Główny sponsor imprezy ufundował puchar ze szczerego złota, na którym wygrawerowane zostaną nazwiska zwycięzców głównego biegu 24-godzinnego. Puchar co prawda pozostanie w Chinach, ale dla zawodników przewidziano pokaźne nagrody finansowe. Wszystkie konkurencje odbyły się są na bieżni lekkoatletycznej stadionu znajdującego się na campusie uniwersytetu w Hangzhou.
Stadion na którym odbył się…. Ultramaraton
Rywalizacja toczyła się po osobnych torach dla każdej konkurencji. Bieg 24-godzinny na torach 1-3, bieg 12-godzinny oraz 6-godzinny na torze 4. Kolejne biegi na pozostałych.
Patrycja Bereznowska w państwie środka zakończyła bardzo udany tegoroczny sezon. Zawodniczka w kwietniu wygrała Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym, a w lipcu Mistrzostwa Świata na tym samym dystansie. Oprócz tytułu mistrzowskiego Bereznowska ustanowiła także nowy rekord świata – 259,991 km. Pod koniec września z kolei wygrała słynny Spartathlon, z czasem 24:47:07 poprawiając dotychczasowy rekord 246-kilometrowej trasy z Aten do Sparty. W Hangzhou stanęła na starcie biegu 24-godzinnego, uzyskując w ciągu doby dystans 222,192 km i zajmując ostatecznie 3 pozycję na mecie. Zwyciężyła zawodniczka gospodarzy – Ying Shan, która wybiegała dystans  233,033 km.
Jacek Będkowski to tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Biegu na 100 km. Na początku listopada w Blizanowie, podczas 33. Supermaratonu Kalisia zawodnik LZS Zawisza Stara Kuźnia uzyskał czas 7:22:32. W Hangzhou Ultramaratonie Będkowski wystartował w biegu 6-godzinnym, i przebiegając w tym czasie dystans 79,828 km zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając na mecie dwóch chińskich zawodników.