Odjazdowy 14. Krakowski Bieg Sylwestrowy

Krakowski Bieg Sylwestrowy
W samo południe ostatniego dnia 2017 roku z krakowskiego Placu Szczepańskiego ruszyła 14. edycja Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Mimo, iż jego uczestnicy specjalnie przygotowują się do tej imprezy od dłuższego czasu, ponad wynik sportowy przedkładają świetną zabawę, zamiast formy na bieg przygotowują misterne przebrania. Cały dochód z Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, w którym udział wzięło ponad 2000 uczestników, jak co roku przeznaczony został na cel charytatywny.
Uczestnicy 14. Biegu Sylwestrowego w Krakowie mieli do pokonania dwie trasy: Smoczą Piątkę oraz Radosną Dziesiątkę. Punktualnie w południe do biegu wyruszyli m.in: ludzik Lego z klockami, choinka, samolot z Top Gun, piraci, puzzle, całe grono superbohaterów na czele z Supermanem i Batmanem, pielęgniarki, przybysze z odległej galaktyki, strażacy, pszczelarz biegnący z ulem i cała masa biegaczy w innych pomysłowych przebraniach, których stworzenie zajęło czasem więcej czasu, niż potrzeba na wypracowanie dobrej formy fizycznej. – Cały rok myślimy nad pomysłem na przebranie, które zaprezentujemy w kolejnym biegu. Potem kilka miesięcy trwa praca manualna nad stworzeniem stroju. – mówił jeden z uczestników.
Trasę Smoczej Piątki najszybciej pokonał, popisując się świetnym finiszem, Adam Czerwiński z Czasławia. Na tym dystansie pierwsze miejsce w rywalizacji pań zajęła Sandra Michalak z Sosnowca, występująca w barwach AZS AWF Katowice.
Radosną Dziesiątkę wygrał Krzysztof Bodurka z Nielepic, lekkoatleta AZS AWF Kraków, specjalizujący się w biegach górskich. Natomiast zmagania kobiet zdominowała dwukrotna olimpijka z Londynu – 2012 i Rio de Janeiro –2016 w chodzie sportowym Agnieszka Jerchowa z Dobczyc, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Szwarnóg.
Startującym sprzyjała pogoda, a do mety w dobrej formie dobiegł najstarszy zawodnik 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, 87-letni Jan Stachow z Krakowa.
Dla jednych udział w imprezie był świetną zabawą, dla innych świetnym pretekstem do aktywnego pożegnania starego roku i przywitania nowego, ale dla wszystkich okazją do pomocy. Dochód z całego wydarzenia zasilił bowiem konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgi Dziecięcej „Schola Cordis”.
Każdy kto ukończył 14. Krakowski Bieg Sylwestrowy na mecie otrzymał pamiątkowy medal oraz małego szampana. Panie dodatkowo uhonorowano różą. Łącznie w zawodach udział wzięło blisko 2500 uczestników.

źródło: ZIS Kraków