Rekordowy II Bieg Trzech Króli w Łodzi

Blisko 2000 biegaczy stanęło na stracie drugiej edycji Biegu Trzech Króli w Łodzi, poprawiając frekwencyjny wynik sprzed roku. Zwycięzcami zostali Michał Olejnik z Pabianic oraz Mariola Ślusarczyk z Warszawy, przy okazji ustanawiając nowe rekordy 5 kilometrowej trasy.

Druga edycja łódzkiego Biegu Trzech Króli pokazała, że biegaczom spodobała się formuła biegania 6 stycznia. Organizatorzy przygotowali 2 tysiące pakietów startowych, i wszystkie swoich nabywców znalazły już na kilka dni przed imprezą. Na starcie stawiło się 1904 zawodników, ustanawiając nowy frekwencyjny rekord. Ubiegłoroczna inauguracyjna edycja biegu zgromadziła 600 uczestników mniej. Dopisała również pogoda, o ile rok temu uczestnicy zmagali się z kilkunastostopniowym mrozem, o tyle w tym roku mogli rywalizować przy dodatniej temperaturze.Dystans 5 kilometrów poprowadzony był spod łódzkiej Manufaktury, ulicami Ogrodową, Zachodnią, Aleją Kościuszki, Zamenhofa, Piotrkowską, Plac Wolności, by powrócić przed Manufakturę, gdzie na świątecznie iluminowanym rynku zlokalizowano start oraz metę zawodów.

Zwycięzcą 2. Biegu Trzech Króli został Michał Olejnik, który z czasem 15:30 przy okazji pobił o 15 sekund zeszłoroczny wynik Artura Kozłowskiego (15:45), ustanawiając nowy rekord trasy. Na drugim miejscu na mecie zameldował się Patryk Stypułkowski (15:54), a na trzecim miejscu finiszował Jarosław Omąkowski (16:19).

Wśród kobiet najszybszą zawodniczką okazała się Mariola Ślusarczyk, której wynik 17:15 również okazał się lepszy od uzyskanego przed rokiem przez Monikę Kaczmarek (17:53). Na drugim miejscu przybiegła Agata Stankiewicz (18:45) a na trzecim miejscu bieg ukończyła Olga Kazimirowa (19:03).