Katarzyna Rutkowska wygrywa w Portugalii bieg przełajowy w ramach klubowego Pucharu Europy

Katarzyna Rutkowska wygrała bieg przełajowy na dystansie 6,2km podczas klubowego Pucharu Europy, który odbył się dzisiaj w miejscowości Mira położonej w środkowej Portugalii. Polka zameldowała się na mecie z czasem 20:07 i o sekundę wyprzedziła utytułowaną przedstawicielkę gospodarzy Jessicę Augusto. Rywalizowano również w klasyfikacji zespołowej. Wśród kobiet ekipa Podlasia Białystok wywalczyła czwarte miejsce.

Katarzyna Rutkowska już kilka razy pokazywała, że przełajowe trasy leżą jej wybitnie. W Portugalii pobiegła bardzo mądrze i zostawiła siły na finisz, po którym mogła cieszyć się ze zwycięstwa w biegu. Pozostałe Polki nie nawiązały walki o czołowe lokaty. Na 15. miejscu zawody ukończyła Paulina Mikiewicz-Łapińska, 26. była Paula Kopciewska, a na 37. miejscu sklasyfikowano Izabelę Parszczyńską. Drużynowo kobiecy zespół Podlasia Białystok, który reprezentowały wszystkie nasze zawodniczki zajął 4. miejsce, wśród 15 klubów. Najlepszy w tej klasyfikacji okazał się Sporting Lizbona.

Wśród mężczyzn Polskę reprezentowali zawodnicy klubu Prefbet Śniadowo Łomża. Rywalizacja toczyła się na dystansie 10,3km. Najszybszy z Polaków był Emil Dobrowolski, który z czasem 31:40 zajął 33 miejsce. Jako 50. do mety dotarł Przemysław Dąbrowski, Mateusz Demczyszak był 71. a Jakub Nowak dobiegł jako 108 na 115 startujących. Podobnie jak w rywalizacji kobiet ponownie najlepszy był Sporting Lizbona – wygrał Kenijczyk Davis Kiplangat reprezentujący barwy tego klubu. Polacy zajęli 14. miejsce na 22 sklasyfikowane zespoły.