Polska zorganizuje kolejne Mistrzostwa Europy OCR! Do Gdyni przyjedzie elita biegów przeszkodowych

Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (EOSF) ogłosiła, że gospodarzem 4. Mistrzostw Europy Biegów Przeszkodowych OCR będzie Polska, a jako organizatora federacja wskazała Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych „OCR Polska”. Wewnętrzną rywalizację o organizację Mistrzostw Europy w Polsce wygrała Gdynia i to tam w ostatni weekend czerwca 2019 roku odbędzie się europejski czempionat.

Mistrzostwa Europy OCR to 3 dni zmagań kilku tysięcy uczestników z około 40 krajów Europy na kilku dystansach. Poprzednio Mistrzostwa Europy OCR dwukrotnie gościły w Holandii oraz w Danii.

Niekwestionowanym mistrzem biegów przeszkodowych OCR w najbardziej prestiżowej kategorii Elite jest Brytyjczyk Jonathan Albon. W mistrzostwach, które trwają w Esbjerg w Danii obok Thibault Debusschere wywalczył już złoty medal na dystansie standardowym 15km. Do mocnych zawodników należą również  Albert Soley, Jensen Blondeel i Stefano Colombo.

Polska ma również swojego przeszkodowca osiągającego sukcesy na międzynarodowych zawodach. Jest nim Grzegorz Szczechla z Ustronia, zwycięzca biegów z cyklu OCR Series. Polacy mają również sukcesy w kategoriach wiekowych. Na odbywających się w zeszłym roku w holenderskim Flevonice II Mistrzostwach Europy zdobyliśmy w kategoriach wiekowych dwa złote medale. W tym roku polski dorobek w „wiekówkach” to 11 medali.