Eliud Kipchoge bohaterem najnowszego spotu Nike

Marka Nike zaprezentowała nowy klip  z serii Just Do It − „Fastest Ever”. Jego bohaterem został Eliud Kipchoge, który podczas niedzielnego maratonu w Berlinie ustanowił nowy rekord świata na królewskim dystansie. Biegacz  ukończył zawody z czasem 2:01:39 i tym samym poprawił dotychczasowy najszybszy wynik aż o 78 sekund.

Spot „Fastest Ever” to przede wszystkim wyraz uznania dla determinacji Kipchoge, który pragnie być nie tylko najlepszym, ale także być najszybszym w historii maratonu. Póki co ta sztuka mu się udaje.

Eliud Kipchoge wygrał jedenaście z ostatnich dwunastu maratonów, w których startował, a także przebiegł dystans 42,195 km w rekordowym czasie – 2:00:25 w ramach projektu Breaking2. Po niedzielnym starcie pojawia się coraz więcej pytań, czy Kenijczyka stać na bieg na królewskim dystansie poniżej 2 godzin na atestowanej trasie.