Grycko i Broniatowska zwyciężają w rekordowym 12. PZU Biegu Trzech Kopców

12. PZU Bieg Trzech Kopców w Krakowie ukończyło 2497 zawodników z 2505, którzy stanęli na starcie. To oznacza, że jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta, poprawił ubiegłoroczny rekord frekwencji wynoszący 2330 biegaczy. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) oraz Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków).

Uczestnicy 12. PZU Biegu Trzech Kopców mieli do pokonania 13-kilometrową trasę, z różnicą wzniesień 160 metrów. Start wyznaczono pod Kopcem Krakusa, potem uczestnicy biegli Bulwarami Wiślanymi, minęli Kopiec Kościuszki i finiszowali na mecie ulokowanej na Sowińcu pod Kopcem Piłsudskiego.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Grycko z Władysławowa. Aktualny mistrz Polski w biegu na 10 000 m oraz w biegach przełajowych na tym samym dystansie pokonał trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 41:26. Grycko finiszował samotnie z czasem 41:26 i wyprzedził Adama Czerwińskiego – 42:57 oraz Macieja Lubienieckiego – 45:47.

Bieg Trzech Kopców - Tomasz Grycko

W rywalizacji kobiet triumfowała reprezentująca AZS AWF Kraków Katarzyna Broniatowska z podkrakowskich Zielonek – czas 48:47. Swój ubiegłoroczny wynik powtórzyła reprezentantka AWF Kraków Masters Maria Sławik – zajmując drugie miejsce z czasem 50:32. Jako trzecia na metę przybiegła Katarzyna Golba z AZS AWF Katowice – 50:47.

Linię mety przekroczyła rekordowa liczba 2497 osób.

Bieg Trzech Kopców jest drugim etapem Królewskiej Triady Biegowej 2018, którą tworzą też Cracovia Maraton i Cracovia Półmaraton Królewski. Ta ostatnia impreza odbędzie się 14 października.