Patrycja Bereznowska i Leszek Małyszek mistrzami Polski w biegu 24-godzinnym

Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym rozegrane zostały w gminie Łyse, w powiecie Ostrołęckim. Złote medale zdobyli Patrycja Bereznowska oraz Leszek Małyszek. W zawodach sklasyfikowano 8 zawodniczek i 17 zawodników.

11. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym mężczyzn rozegrano na pętli o długości 1999 metrów. Podczas biegu, momentami toczonego w ulewnym deszczu, najdłuższy dystans pokonał Leszek Małyszek z AZS-AWF Katowice, kończąc rywalizację z wynikiem 237 km 514 m. Dla Małyszka jest to pierwszy tytuł Mistrza Polski w karierze. Srebrny medal z wynikiem 236 km 216 m zdobył Andrzej Mazur reprezentujący LKS Zantyr Sztum, a brązowym medalistą MP został Przemysław Basa. Zawodnik TL Pogoni Ruda Śląska uzyskał wynik 227 km 746 m.

Rywalizację o tytuł mistrzyni Polski wśród pań rozegrano po raz dziewiąty. Po raz piąty z rzędu triumfowała mistrzyni świata, Patrycja Bereznowska. Reprezentująca barwy AZS-AWF Katowice zawodniczka pokonała pętlę 116 razy, kończąc rywalizację z wynikiem 232 km 390 m. Specjalistka od biegów ultradługich – mistrzyni i rekordzistka świata, zajęła czwarte miejsce open, lepsi byli tylko mężczyźni, którzy stanęli na podium MP.

Srebrną medalistką została Aneta Rajda (TL Pogoń Ruda Śląska) 228 km 399 m. Na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal uplasowała się Kamila Wróbel. Zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów w ciągu 24 godzin pokonała dystans 205 km 13 m.

W Mistrzostwach Polski sklasyfikowano ostatecznie 8 zawodniczek i 17 zawodników.