Wizz Air Kyiv Marathon z rekordem frekwencji. Podium tradycyjnie dla Ukraińców

Wczoraj na ulice Kijowa wyruszyło kilka tysięcy biegaczy uczestniczących w dziewiątej edycji Wizz Air Kyiv Marathon. W ramach imprezy odbył się bieg główny na dystansie maratonu, a także półmaraton, sztafeta maratońska oraz bieg na 5 kilometrów. Maraton ukończyło 1347 osób, czyli o 368 więcej niż rok temu. To nowy rekord frekwencji kijowskiego biegu.

Od pierwszej edycji Wizz Air Kyiv Marathon bieg główny wygrywali gospodarze i nie inaczej było tym razem. Jako pierwszy linię mety minął Artem Piddubnyi, wśród kobiet najlepsza była Julia Tarasova. Czasy zwycięzców to odpowiednio 2:28:29 oraz 2:54:14. Wyniki te pokazują m.in., że trasa kijowskiego maratonu nie należy do najłatwiejszych, chociaż na starcie zabrakło zawodników z Afryki, którzy z pewnością włączyliby się do walki o wygraną. Bieg odbywał się przy momentami dość mocnym wietrze oraz intensywnie świecącym słońcu.

Przy okazji kijowskiego maratonu odbył się również Under Armour Half Marathon, którego uczestnicy pokonywali pierwszą pętlę trasy głównego biegu. Metę półmaraton osiągnęło 2631 biegaczy, a jako pierwszy finiszował Sergiej Marczuk z czasem 1:11:29. Wśród kobiet tryumfowała Julia Tarasewicz z czasem 1:25:37.

Wczoraj w Kijowie pobiegło łącznie kilkudziesięciu Polaków. Do mety półmaratonu dotarło 14 z nich, a maraton ukończyło 25 polskich biegaczy.