W Policach pobiegło tysiąc Mikołajów

Dokładnie 1017 biegaczy dotarło do mety VI Biegu Mikołajkowego, który odbył się w sobotę w Policach. Najszybciej dystans 10km pokonali Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc oraz Beata Białek z Żarczyna.

Rywalizacja biegu wśród mężczyzn miała bardzo zacięty charakter, o kolejności na podium decydowały sekundy, ponieważ aż 5 biegaczy zmieściło się w granicach 35 minut. Pierwsi trzej zawodnicy – Wojciech Piwowarczyk, Kamil Bieniek i Łukasz Chryciuk wpadali na metę w odstępie około 15 sekund. Coraz lepiej w polickim biegu radzi sobie Kamil Bieniek – w 2016 roku zajął 7. miejsce, rok temu był trzeci a w sobotę dobiegł jako drugi.

Zmagania kobiet zdecydowanie wygrała Beata Białek, która uzyskała czas 41:34. Kolejne dwie biegaczki – Maja Dudzińska i Magdalena Ceniuch finiszowały z wynikami odpowiednio – 42:22 oraz 43:55.

Bazą imprezy był stadion  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach, gdzie zlokalizowany był start i meta biegu. Trasa polickiego Biegu Mikołajkowego została poprowadzona na dwóch pętlach. Biegacze ubrani w czapeczki Mikołaja pokonywali m.in. drogi szutrowe i leśne ścieżki. Dodatkowo nie zabrakło osób, które przebrały się za postacie z bajek.

Policki bieg ukończyło 39 osób więcej niż rok wcześniej.