Ewa Swoboda i Sofia Ennaoui triumfują w Madrycie

Ewa Swoboda była najlepszą zawodniczką w biegu na 60 m podczas kolejnego mityngu z cyklu IAAF World Indoor Tour. Polka w Madrycie w finałowym sprincie ponownie pokonała utytułowaną Dafne Schippers i dodatkowo z czasem 7.11 ustanowiła rekord mityngu. 21-latka zwyciężyła po raz trzeci w mityngu zaliczanym do World Indoor Tour. W stolicy Hiszpanii na 1500 metrów triumfowała też Sofia Ennaoui, uzyskując najlepszy czas w sezonie 4:08.32. Do zakończenia rywalizacji pozostały zawody w Birmingham i Duesseldorfie.

Ewa Swoboda kontynuuje serię zwycięstw. Wcześniej wygrała mityng w niemieckim Karlsruhe, następnie była najlepsza w zawodach Orlen Cup w Łodzi i Copernicus Cup w Toruniu. Tym razem Polka nie dała rywalkom żadnych szans, prowadząc od startu do mety i z czasem 7.11 ustanawiając nowy rekord mityngu w Madrycie. Ewa Swoboda pokonała Holenderkę Dafne Schippers drugi raz w ciągu trzech dni. 21-latka z Żor jest liderką cyklu World Indoor Tour, w którym zgromadziła już 30 punktów. Schippers jest druga z 14 punktami na koncie. Do końca pozostały jeszcze dwa mityngi.

Świetny występ w Madrycie zanotowała także Sofia Ennaoui, która w biegu na 1500 metrów była klasą sama dla siebie. Polka uzyskała znakomity wynik 4:08.31, który jest obecnie najlepszym rezultatem w Europie w tym roku i drugim na świecie. Ennaoui wypełniła też minimum Polskiego Związki Lekkiej Atletyki na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow. To drugie minimum, wcześniej uzyskała także prawo startu w rywalizacji na dystansie 800 metrów.

W stolicy Hiszpanii pobiegł też Karol Zalewski, który wystartował w biegu na 400 metrów. Polak był trzeci w finale B z czasem 46:99. Na 800 metrów zaprezentował się Mateusz Borkowski zajmując drugie miejsce z wynikiem 1:48.00.

W biegu na dystansie 3 000 metrów wystartowała Renata Pliś. Polka była bliska uzyskania minimum do Glasgow (9:02.00) ostatecznie jednak uzyskała wynik 9:03.90, co pozwoliło zająć jej 5. miejsce.

Na mityngu w Madrycie rozegrane zostały również zawody w pchnięciu kulą mężczyzn. Drugie miejsce zajął Konrad Bukowiecki (20,66 m), a trzeci był Michał Haratyk (20,18 m). Wygrał David Storl z wynikiem 21,01 m. Obaj kulomioci mają minimum na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow.