11. PZU Bieg Trzech Kopców wyprzedany

Zakończyły się zapisy do jedynego biegu górskiego w stolicy Małopolski. Limit 2800 pakietów został wyczerpany w ekspresowym tempie 5 dni. Chętnych było znacznie więcej.

Tegoroczna edycja PZU Biegu Trzech Kopców może przynieść rekordową frekwencję. Wszystko przez zwiększenie limitu uczestników o 300 osób. W zeszłym roku na mecie zameldowało się 2305 biegaczy, co jest najlepszym wynikiem w historii imprezy. Tym razem chęć udziału w biegu wyraziło 3300 osób, jednak zapisy zostały zamknięte po nadaniu 2800 numeru. Już po godzinie od uruchomienia od zapisów zgłoszonych było ponad 750 biegaczy.

PZU Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski, który rozgrywany jest w centrum dużego miasta. Uczestnicy mają do pokonania ok. 13-kilometrową trasę prowadząca przez trzy krakowskie wzniesienia: Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki oraz Kopiec Piłsudskiego. Po drodze mijają m.in. Rynek Podgórski, Kładkę im. o. Bernatka, Bulwary Wiślane, czy Las Wolski.

Część trasy wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Ze względu na zróżnicowanie terenu, impreza zaliczana jest do biegów anglosaski (różnica poziomów sięga 160 metrów). Limit na pokonanie trasy wynosi 2 godziny.

Impreza rozegrana zostanie 1 października. Start o godzinie 10:30 pod Kopcem Krakusa. Biuro Zawodów zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Dembowskiego 12. Podczas biegu rozegrane zostaną Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim

Zawody wchodzą w skład Królewskiej Triady Biegowej. Uczestnicy którzy ukończą wszystkie biegi wchodzące w jej skład czyli 11. PZU Bieg Trzech Kopców, 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, oraz rozegranym już 16. PZU Cracovia Maratonie, na koniec sezonu otrzymają statuetki i dyplomy.