Puchar Maratonu Warszawskiego znów odwiedził Młociny

Po kilku latach przerwy Puchar Maratonu Warszawskiego znów zawitał do Lasu Młocińskiego. W sobotę uczestnicy rywalizowali na dystansie 20 km.
Był to przedostatni etap pucharowych zmagań, po biegach na 5, 10 i 15 km. Finałowy bieg to dystans 25 km. Formę wypracowaną podczas cyklu uczestnicy będą mogli sprawdzić podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego, który wystartuje 24 września.
Tym razem bieg odbywał na sześciu pętlach z czego dwie małe rundy liczyły po 3 km. Trasa prowadziła leśnymi alejkami. Wokół wciąż było widać ślady zniszczeń jakie wyrządziło burze, które przeszły nad krajem w ubiegłym tygodniu. Tym razem aura sprzyjała biegaczom. Nie było upalne, choć niektórzy narzekali na duschotę.
Najszybciej trasę pokonał Piotr Michalski, który uzyskał czas 1:13.31.
To nie jest moje pierwsze zwycięstwo w Pucharze. Wygrałem też w biegu na 15 km, z czego bardzo się cieszę – mówił nam zwycięzca. – Pogoda była trudna, bo było duszno. Widać, że zanosi się na burzę. Samo miejsce jest fajne. Nawierzchnia jest tu bardzo dobra. Miałem plan biec w okolicach 4 min./ km. Zacząłem mocno pierwsze dwa okrążenia. Organizm powiedział, że to jest ten dzień i to jest to tempo i udało mi się utrzymać rytm. Jestem zadowolony z wyniku – ocenił Piotr Michalski. – Planuję wystartować w PZU Maratonie Warszawskim. Wiosną startowałem też tu w półmaratonie – dodał.
Wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Żórawska 1:33:09.
Wystartowałam tu, bo takie było polecenie trenera, a jego trzeba słuchać (śmiech). To był mój pierwszy start w Pucharze Maratonu Warszawskiego. Byłam trochę zmęczona, bo w miniony weekend biegałam w Triadzie Górskiej w Krościenku. Miałam biec po 5:00 min./km, ale wyszło trochę za szybko. Nie spodziewałam się wygranej – relacjonowała zwycięzczyni. – Przygotowuje się teraz do maratonu w Oslo, który odbędzie się za cztery tygodnie. Do startu namówił mnie kuzyn, który tam mieszka – dodała nasza rozmówczyni.
W Pucharze Maratonu Warszawskiego nie jest prowadzona klasyfikacja generalna, tylko wiekowa z podziałem na płcie. Za zajęcie miejsc w pierwszej dwudziestce w kategorii wiekowej w każdym z biegów przyznawane są punkty.
Ostatni etat Pucharu Maratonu Warszawskiego rozegrany zostanie 5 sierpnia w Lesie im. Jana III Sobieskiego. Start o godzinie 10.