Warszawa: Bieg przez Most po raz piąty

Już po raz piąty w Warszawie rozegrany zostanie Bieg przez Most. 17 września uczestnicy połączą dwa brzegi Wisły. Ruszyły zapisy.

Zawody odbędą się na warszawskiej Białołęce. Przez most Marii Skłodowskiej-Curie biegacze dotrą na Bielany. Przeprawa nosi nazwę laureatki nagrody nobla, która odkryła pierwiastki Polon i Rad. Most, zwany także Mostem Północnym, jest najmłodszą przeprawą w stolicy. Otwarty został niedawno, bo w 2012 roku.

Impreza rozegrana zostanie na atestowanej trasie liczącej 10 km. Na lewym brzegu biegacze spędzą tylko chwilę – wykonają nawrót i wrócą na prawobrzeżną stronę miasta. W porównaniu z ubiegłym rokiem nie wprowadzono istotnych zmian w przebiegu trasy, start i meta nadal usytuowane będą w sąsiedztwie Parku Picassa i Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Jedną z atrakcji trasy jest odcinek specjalny, który zaczynać i kończyć będzie się na początku mostu, od strony Białołęki. – Premia lotna uatrakcyjnia formułę zawodów. Na biegaczy czeka odcinek liczący 3 km. Klasyfikacja będzie prowadzona na podstawie czasu netto – powiedział nam Krzysztof Wiśniewski, nowy dyrektor imprezy.

Limit uczestników wynosi 1000 osób. Rekord frekwencji padł w 2015 roku – 860 uczestników. W tym roku organizatorzy chcieliby poprawić ten wynik. Jubileuszowa edycja ma przynieść sporo atrakcji, m.in. w pakiecie startowym do wyboru jest koszulka i czapeczka z daszkiem.

Wraz z Urzędem Dzielnicy cały czas pracujemy, aby piąta edycja była wyjątkowa. Planujemy poprawić rekord frekwencji i zamknąć listę startową przed czasem. Liczymy też na wysoki poziom sportowy – mówi organizator.

5. Bieg przez Most odbędzie się 17 września. Start o godzinie 11. Biuro zawodów czynne będzie 15 i 16 września w Galerii Północnej przy ulicy Światowida oraz w dniu imprezy w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Vincenta Van Gogha 1 (w godz. 8:00 – 11:00).