ANWIL Półmaraton Włocławek już za niespełna dwa miesiące

Za niecałe dwa miesiące odbędzie się jedna z największych imprez sportowych w województwie kujawsko-pomorskim – ANWIL Półmaraton Włocławek. Miłośnicy biegania do 8 października mają czas na zgłoszenie swojego udziału.Tymczasem już dziś wiemy, w jakich koszulkach wystartują biegacze. 
21,097 km ulicami Włocławka to dystans, z jakim 8 października przyjdzie się zmierzyć uczestnikom ANWIL Półmaratonu Włocławek. Organizator – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra – czeka jednak nie tylko na zgłoszenia maratończyków, ale wszystkich, którzy niezależnie od wypracowanej formy, kochają biegać. W wydarzeniu mogą wystartować bowiem zarówno osoby uprawiające bieganie amatorsko, jak i zawodowo, we wszystkich kategoriach wiekowych.
Ten fakt podkreśla Katarzyna Kowalska, podopieczna klubu Vectra, a przede wszystkim wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami, która również weźmie udział w imprezie: „Jestem pewna, że 8 października, podczas ANWIL Półmaratonu Włocławek, spotkam na starcie pasjonatów, którzy stracili głowę do biegania tak jak ja. Grafika na koszulce przygotowana przez organizatorów ilustruje zawodnika, który przekracza linię mety i unosi ręce w geście zwycięstwa. Takiego rozumienia tryumfu życzę wszystkim uczestnikom imprezy.Przekraczając linię mety, jesteśmy zwycięzcami. Niezależnie od osiągniętego czasu i zajętego miejsca w rankingu.
Katarzyna Kowalska wystartuje w barwach ANWILTEAMU wraz z miłośnikami biegania zatrudnionymi we włocławskiej spółce z Grupy ORLEN, która wspiera finansowo jej karierę i jest sponsorem tytularnym wydarzenia.
Elektroniczne zapisy na ANWIL Półmaraton Włocławek dostępne są na stronie: