Diamentowa Liga w Birmingham: Kszczot drugi, Lewandowski trzeci

Adam Kszczot zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Lewandowski.
Zwycięzcą biegu na 800 metrów z czasem 1:44.50 został Nijel Amos z Botswany. Jako drugi metę minął Adam Kszczot, osiągając rezultat 1:45.28. Na trzecim miejscu z wynikiem 1:45.33 zameldował się Marcin Lewandowski. Polacy tradycyjnie czekali na końcówkę. Lewandowski pobiegł odważniej od Kszczota i na ostatnią prostą wychodził na trzeciej pozycji. Wicemistrz świata musiał przebijać się niemal z samego końca stawki i Lewandowskiego wyprzedził na ostatnich metrach.

Kszczot i Lewandowski uplasowali się w czołowej ósemce klasyfikacji łącznej Diamentowej Ligi 2017 i awansowali do finałowego mityngu tego cyklu.
W biegu na 1500 metrów rywalizowały także Angelika Cichocka oraz Sofia Ennaoui. Cichocka z czasem 4:03.18 na metę dobiegła na 6 miejscu, Ennaoui osiągając czas 4:07.85 uplasowała się na 12 pozycji.
Wydarzeniem mityngu w Birmingham był ostatni bieg wieczoru z udziałem Mo Faraha, dla którego był to pożegnalny występ z Diamentową Ligą i bieganiem na bieżni. Brytyjczyk nie zawiódł swoich kibiców i zwyciężył z czasem 7:38.64. Na 10 pozycji przybiegł Krystian Zalewski – 8:11.51.