HERO RUN — kolejna edycja już 19 sierpnia w Ogrodniczkach

Jedyny cykl biegów z przeszkodami (OCR) na Podlasiu, idealny dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z biegami przeszkodowymi. Niedawno zakończony HERO RUN w Szelmencie okazał się strzałem w dziesiątkę pod każdym względem. W biegu wzięło udział prawie 500 zawodników z całej Polski (dorośli i dzieci). Oprawa nocnego biegu zrobiła ogromne wrażenie, a sami biegacze bardzo docenili oryginalność przeszkód oraz urozmaiconą, trudną trasę.
Po Szelmencie przyszedł czas na kolejną edycję, która odbędzie się już 19 sierpnia w Ogrodniczkach. Wymagający teren dawnego wyrobiska żwiru, podbiegi dające w kość, woda, błoto i ponad 35 przeszkód – tego mogą spodziewać się biegacze na trasie.
Ekstremalny bieg z przeszkodami HERO RUN Ogrodniczki to również projekt społeczny. W budowę przeszkód zaangażowani się więźniowie Zakładu Karnego w Białymstoku. Trasę pomagają wytyczać i przeszkody testują żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. 
Warto przypomnieć, że zawodnicy, którzy ukończą 3 biegi otrzymają medal Super Hero.
Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest m.in. Piotr Łobodziński, mistrz świata w bieganiu po schodach, który w Szelmencie tryumfował zarówno w biegu dziennym jak i nocnym. 
Moje doświadczenie w biegach przeszkodowych jest jeszcze niewielkie, ale mogę śmiało stwierdzić, że Hero Run oferuje naprawdę ciekawe przeszkody. Sporym atutem biegów OCR na Podlasiu organizowanych przez Fundację Białystok Biega jest świetne wykorzystanie naturalnego ukształtowania terenu. Są podbiegi, zbiegi, bagna, rzeki, woda. Nie sposób się nudzić. Poziom organizacyjny nie pozwala na jakiekolwiek narzekanie. Biegi są dość kameralne, co w obecnych czasach również stanowi pewien atut. Jednym słowem polecam aby spróbować i wystartować w Hero Run, aby wyrobić własne zdanie o tej imprezie. Do zobaczenia!” – powiedział Piotr Łobodziński
Zachęcamy do obejrzenia relacji video z tegorocznej edycji w Szelmencie. 
Organizatorzy, z myślą o dzieciach, przygotowali: HERO RUN KIDS. Hero Run Kids to bieg z przeszkodami, wśród nich specjalnie usypane górki, małe ścianki, przeszkody do przeskoczenia, do pokonania dołem… ważne, żeby do przodu. 
Dystans do pokonania przez młodych Herosów uzależniony jest od ich wieku:
4 – 7 lat – dystans ok 750 m
8 – 11 lat – dystans ok 1,5 km
12 – 15 lat – dystans ok 1,5 km 
Na mecie na każdego uczestnika czekał będzie wyjątkowy medal. 
Zapisy do biegów na www.herorun.pl