III RAFAKO Półmaraton Racibórz z wieloma atrakcjami. Do wygrania m.in Toyota Aigo

RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko bieg na 21097 5 m, to również wspaniała zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Raciborskie święto sportu rozpocznie się już w sobotę, 26 sierpnia. Na boisku SP 4 odbywać się będzie Fitness dla Zdrowia, czyli 2-godzinny trening z Akademią Fitness, Pasta Party oraz gry i zabawy z Crazy Clubem. A wieczorem Latino After Party. 
RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko wspaniała rywalizacja sportowa, ale też mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Podczas, gdy zawodnicy będą pokonywać trasę półmaratonu ich rodziny, bliscy i dzieci będą mogły korzystać z atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali w miasteczku biegowym.

Atrakcje dla dzieci i kibiców
Piknik rodzinny towarzyszący III RAFAKO Półmaraton Racibórz rozpocznie się już w sobotnie popołudnie (26.08). Dla zawodników przewidziano Pasta Party, a dla pozostałych osób, lubiących aktywny wypoczynek Fitness dla Zdrowia z raciborską Akademią Fitness. Zajęcia na świeżym powietrzu (teren SP 4) rozpoczną się o godz. 17.00 Treningiem Obwodowym, którego celem jest wzmocnienie i wysmuklenie całego ciała z wykorzystaniem przyborów do ćwiczeń. O tej samej godzinie fizjoterapeutka Agata Szczepaniak zaprosi do wspólnych zajęć mamy z maleńkimi dzieciaczkami na Pilates Baby (zajęcia dla mam z dzieckiem od 3-6 miesiąca). 
O godz. 18.30 odbędą się zajęcia Zdrowy Kręgosłup, które skupiają się na wzmocnieniu mięśni biorących udział w stabilizacji kręgosłupa. Korzyścią z uprawiania tej formy treningu jest poprawa sylwetki oraz dobre samopoczucie. 
Zwieńczeniem naszego aktywnego spotkania będzie Latino After Party z DJ. Podczas treningów najmłodszym czas umilać będą animatorki z Crazy Clubu. W programie przewidziano także: masaże sportowe i relaksacyjne, o które zadbają fizjoterapeuci z gabinetu RehaFix. Dla uczestników ćwiczeń przewidziano niespodzianki – zapowiadają Joanna i Marek Armatys, właściciele Akademii Fitness. 
Po ćwiczeniach ( godz. 19.00- 22.00) Akademia Fitness zaprasza do wspólnej zabawy pod hasłem „Latino After Party”. Co zapewniają? Super muzykę, świetną zabawę i spalone kalorie oraz smaczne przekąski. – Od godz. 17.00 będzie można zakupić przysmaki Lodziarni pod Orzechem- Lody Mistrzowskie – naturalnie dobre oraz przekąski serwowane przez restaurację Fanaberie smaków – usiądź, zjedz i wypij – zachęcają do udziału w imprezie właściciele Akademii Fitness. Raciborski Zakład Wodociągów i Kanalizacji zadba, aby nikt z bawiących się osób nie był spragniony.
Nagrody dla zawodników
Dla najszybszych biegaczy także przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca – puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Zdobywca czwartego miejsca otrzyma 600 zł i puchar. Zawodnik, który uplasuje się na 5 pozycji – 500 zł i puchar. Za szóste miejsce wręczony zostanie puchar oraz 400 zł. Przewidziano również 1 tys. zł nagrody za pobicie ubiegłorocznego rekordu trasy. 

Każdy z zawodników, który ukończy całą trasę ma szansę wygrać samochód Toyotę Aigo. Wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe, które uczestnicy otrzymają przy odbiorze pakietu startowego.

Nagrodę przewidziano również dla najliczniejszej grupy biegowej. Team, który najliczniej stawi się na linii mety, a jego zawodnicy ukończą bieg w zakładanym czasie otrzyma 50-litrową beczkę piwa z Raciborskiego Browaru Zamkowego, niezwykle cenionego przez amatorów złocistego trunku z całej Polski.

Bieg charytatywny

Przed biegiem głównym odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bieg charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje 5,5-letniego Michałka Junki, cierpiącego na przewlekłe schorzenie nerek. Trasa wynosi zaledwie 2 109 m, prowadzi następującymi ulicami: Wojska Polskiego, Opawską, Ogrodową, Wileńską, Wojska Polskiego. Można ją przejść z kijkami, przebiec, przemaszerować, nie liczy się wynik, ale szczytny cel biegu. Swój udział zapowiedzieli już m.in. Paweł Januszewski, Sebastian Świderski oraz Sebastian Wątroba.