Kończą się zapisy na 55. Bieg Westerplatte

Jeszcze tylko do 24 sierpnia można się zapisać do 55. Biegu Westerplatte. Bieg organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu i Radio Gdańsk wystartuje 10 września o godz. 11:00 tradycyjnie z okolic nieopodal Pomnika Obrońców Wybrzeża przy Westerplatte.

Na biegaczy czeka w tym roku niespodzianka – całkowicie nowa 10 kilometrowa trasa. Zawodnicy wystartują tradycyjnie przy pomniku na Westerplatte, pobiegną przez Most Siennicki, a potem m.in. przez kładkę nad Motławą, tuż obok Muzeum II Wojny Światowej i zakończą bieg przy Europejskim Centrum Solidarności.

                                  
Opłaty startowej w wysokości 30 zł, można dokonać do 24 sierpnia do godz. 23:59. Na liście startowej widnieje już ponad 2768 opłaconych zawodników. Limit został ustalony na poziomie 4000 osób.
Na mecie każdy uczestnik zostanie oczywiście uhonorowany pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Zwycięzcy biegu głównego otrzymują nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 750 PLN, II miejsce – 650 PLN, III miejsce – 550 PLN.
Odbiór pakietów startowych (chipów i numerów startowych) będzie możliwy przez dwa dni:
9 września 2017 r. w godz. 10:00 – 18:00 w Europejskim Centrum Solidarności
10 września 2017 r. w godz. 08:00 – 09:30, w Europejskim Centrum Solidarności

W tych dniach nie będzie już możliwości zgłoszenia się do biegu.
Przebieralnie dla Zawodników znajdować się będą na Starcie w oznakowanych namiotach. Zawodnicy oddają do depozytu rzeczy zapakowane w worki, które znajdować się będą w pakietach startowych, oznaczone numerem startowym. Rzeczy do depozyty należy oddać do godz. 10:30, po tej godzinie odjadą one do Europejskiego Centrum Solidarności i będą czekały na zawodników na mecie.
Szczegółowy regulamin zawodów znajduje się na stronie: biegwesterplatte.pl
Bieg Westerplatte to jedna z najstarszych imprez biegowych na 10 km w Polsce, która stała się stałym punktem w kalendarzu najważniejszych imprez biegowych w Polsce. W ubiegłorocznej edycji Biegu Westerplatte wystartowało ponad 3000 osób. Zwyciężył Marek Kowalski z czasem 30 minut i 2 sekundy. Wśród pań najszybsza była Ewelina Paprocka z wynikiem 34:41.
Organizatorami imprezy są: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Radio Gdańsk.