Wystartowały zapisy na przyszłoroczne biegi RunCzech

Masz już biegowe plany na przyszły rok? Za daleko, aby o tym myśleć? Niekoniecznie, przynajmniej dla biegaczy, którzy chcą wystartować w niesamowitych biegach organizowanych w Czechach. Dziś rusza rejestracja do biegów biorących udział w cyklu RunCzech Running League 2018. Zawodnicy z całego świata będą mieli możliwość zapisania się na jedną z siedmiu imprez biegowych certyfikowanych złotym znakiem jakości IAAF, w tym na światowej klasy Volkswagen Prague Marathon. Rejestrując się teraz skorzystasz z niższych cen, a więc nie zwlekaj!

 

Uruchomienie formularzy elektronicznych nastąpi w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, a Ci którzy zarejestrują się najwcześniej, wniosą najniższą opłatę wpisową. Polityka RunCzech ma na celu wsparcie i premiowanie tych, którzy planują starty z wyprzedzeniem i zapisują się najwcześniej. Wysokość wpisowego podzielona jest na trzy fazy i zależna jest od liczby zgłoszonych zawodników. Możliwości rejestracyjne posiadają również partnerzy RunCzech w postaci biur podróży, z którymi można zaplanować aktywne wczasy ze startem w jednej imprez RunCzech.
Sztandarowa impreza – Volkswagen Prague Marathon, wiodąca m.in. przez Most Karola i inne zabytkowe części miasta odbędzie się w przyszłym roku już po raz 24. Okrągła 20-ta edycja przypadnie w roku 2018 jednemu z najszybszych półmaratonów na świecie. Sportisimo Prague Half Marathon zasłynął z regularnego wysypu doskonałych wyników, uwieńczonych 4 rekordami świata członkini RunCzech Running League, Joyciline Kipkosgei. Kipkosgei na trasie półmaratonu w Pradze została pierwszą kobietą w historii, która pobiegła ten dystans poniżej 65 minut. Wśród mężczyzn, wynik 58:47 Atsedu Tsegaya plasuje go na 4 miejscu listy najszybszych specjalistów od dystansu półmaratońskiego w historii.
Pozostałe bieg cyklu Run Czech Runing League zlokalizowane są w różnych miastach na terenie Republiki Czeskiej. Wszystkie posiadają złoty certyfikat IAAF, niepowtarzalną atmosferę i dobre połączenie komunikacyjne z Pragą.
 
RunCzech jest ligą imprez biegowych w najbardziej urokliwych miejscach Republiki Czeskiej. Każdy bieg konkursowy jest certyfikowany przez AIMS/IAAF i oferuje ten sam, wysoki poziom usług i organizacji. System rankingowy RunCzech klasyfikuje biegaczy w kategoriach 68 różnych zawodów, jak również płci i wieku. Biegacze otrzymują punkty za każdą ukończoną imprezę zgodnie z osiągniętym czasem i współczynnikiem przypisanym do konkretnego biegu.
Bieganie w Czechach w ostatnich latach zdobyło sobie popularność na podobnym poziomie co w Polsce. W wielu imprezach limity wyczerpują się już na wiele miesięcy wcześniej. Świetna organizacja oraz emocjonująca atmosfera biegów z tysiącami zgromadzonych przy trasie biegu kibiców, przyciągnęły wielu liderów lekkoatletyki jak np.: Haile Gebrselassie, Stefano Baldini, Paul Tergat, Moses Tanui, Antonio Pinto, Patrick Makau, Zersenay Tadese i innych, którzy przyciągnęli do Republiki Czeskiej prestiż i setki tysięcy biegowych turystów.

Od dziś można zapisywać się na biegi RunCzech w 2018 roku. Mając na względzie wielkie zainteresowanie zeszłorocznymi biegami i ekspresowe tempo zapisów, nie warto długo zwlekać z decyzją i swoje przyszłoroczne starty zaplanować już dziś!

RunCzech Running League 2018:
7 kwietnia 2018 – półmaraton Sportisimo, Praga
6 maja 2018 – maraton Volkswagen Praga
19 maja 2018 – Maraton Mattoni Karlovy Vary
2 czerwca 2018 – Mattoni półmaraton České Budějovice
13 – 14 czerwca 2018 – O2 Przekaźnik Praski 4×5 (TBD)
23 czerwca 2018 – półmaraton Mattoni Olomouc
8 września 2018 – Grand Prix Birell Prague
15 września 2018 – Mattoni Ústí nad Labem Półmaraton
Na wszystkie imprezy z cyklu RunCzech Running League zapiszesz się na stronie www.runczech.com. Przyjedź do Czech i podziwiaj piękno tego kraju z perspektywy biegacza!