Rekordowy Runmageddon debiutuje w Krakowie


Najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie już w najbliższą sobotę zadebiutuje w Krakowie. Pierwsze wydarzenie w stolicy małopolski będzie należało do najliczniejszych w kraju. Planuje w nim wystartować rekordowa liczba około 5 tys. osób. Organizatorzy przygotowali dwie, zróżnicowane pod względem dystansu i liczby przeszkód trasy oraz specjalną wersję Runmageddon Kids dla dzieci w wieku 4-11 lat. Na śmiałków czeka wiele wymagających, przygotowanych przez inżynierów Runmageddonu przeszkód. Wśród nich m.in. Komandos, Ściana z Łańcuchów czy Indiana XXL. Na chcących dopingować startujących czekać będzie rozbudowana strefa kibica.
Runmageddon z roku na rok rozwija skrzydła i umacnia swoją pozycję lidera w kategorii biegów przeszkodowych w Polsce. Pierwsza edycja krakowskiego Runmageddonu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie pod względem scenerii, zróżnicowania trasy, liczby startujących i nowości. Na trasach trzeba będzie zmierzyć się z dużą ilością wody, piaskami plaży, tonami błota czy szuwarami. Wszystkie starty odbywać się będą bezpośrednio z wody – co jest ogromną rzadkością na Runmageddonowych imprezach. 
Chętni będą mogli wystartować w formułach INTRO (3 km i 15+ przeszkód) i REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), a także specjalnie przygotowanej trasie dla najmłodszych – Runmageddon Kids (4-11 lat, 1 km i ok. 10 przeszkód). W wydarzeniu weźmie udział jedna z największych liczb startujących w historii imprez Runmageddonu. 
Kraków to piękne miasto i wspaniali ludzie. Bardzo się cieszę, że zadebiutujemy w tej lokalizacji, a rekordowa frekwencja jest dla nas dowodem ogromnego zainteresowania Runmageddonem w tej lokalizacji. Jestem przekonany, że mordercze i malownicze trasy jakie szykujemy, dadzą w kość uczestnikom, a jednocześnie zapewnią ogrom satysfakcji z ich pokonania.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.
Startujący, na morderczych trasach będą mieli do pokonania m.in. takie przeszkody jak Ściana z Łańcuchów, Indiana XXL, Lodowa, Komandos, Helikopter, Porodówka Błotna, Ściany w Wodzie, Multirig i wiele innych. Po raz pierwszy w Runmageddonie zadebiutuje nowa przeszkoda – Ściana Wahliwa. Dużo atrakcji czeka również na kibiców i dzieci. Tradycyjnie, obok strefy kibica i gastronomicznej pojawi się rozbudowana Strefa Challenge i Expo. Dla najmłodszych zostanie przygotowana specjalna trasa Runmageddon Kids (4-11 lat, 1 km i 15+ przeszkód).
Przydatne informacje:
Zapisy internetowe (www.runmageddon.pl/zapisy) trwają do 24 sierpnia (czwartek) do godz. 15.00.
Zapisy w Biurze Zawodów będą możliwe od piątku 16.00-21.00 oraz w sobotę 7.00-23.00.
Pakiety startowe będą do odbioru od 24 sierpnia (piątek) od godz. 16.00 do 21:00 oraz w sobotę 
od 6.00 w Biurze Zawodów znajdującego się przy ul. Cholerzyn 361, ośrodek nad zalewem Kryspinów obok karczmy Rohatyna. 
Starty: 
REKRUT od 7.25 do 13.30 (serie co ok. 15 min.).
INTRO od 15.30 do 17.00 (serie co ok. 15 min.).
KIDS od 09:45 do 16.00 (serie co 15 min. naprzemiennie dla dzieci w wieku 4-7 i 8-11 lat). 
W tym miejscu można zapoznać się z planem imprezy: 
Szczegółowy opis przeszkód można znaleźć tutaj: https://www.runmageddon.pl/przeszkody 
Wszystkie informacje dostępne na: runmageddon.pl