RunCzech wchodzi na światowy rynek. Biegi we Włoszech i Afryce

Większość biegaczy zna świetne biegi firmowane znakiem RunCzech jak Praga, Ołomuniec czy Czeskie Budziejowice. Możecie wziąć udział w tych imprezach odwiedzając Republikę Czeską. Ale czy wiedzieliście, że biegi spod znaku RunCzech odbywają się również we Włoszech i Kenii? Obecnie świetni organizatorzy znani ze swoich „produktów” w Czechach, rozszerzyli swoją działalność. Na Półwyspie Apenińskim biegacze mają do dyspozycji bieg w Neapolu, a zwłaszcza młodzi i szybcy zawodnicy będą mogli się ścigać w Kenii podczas Memoriału Zane Bransona na dystansie 15km z zawodnikami z RunCzech Racing team.

Aloha Zane Branson Memorial 15K to wynik pracy dokładnie tej samej, wyśmienitej ekipy, która pracuje przy Volkswagen Praga Maratonie. Memoriał Bransona odbył się w lipcu b.r. już po raz piąty w kenijskim Kabarak. Organizowany jest dla uczczenia pamięci wielkiego przyjaciela sportu, managera świetnych zawodników kenijskich i współpracownika RunCzech, Zane Bransona, który zmarł tragicznie przed dwoma laty. Zene pomógł założyć RunCzech Racing Team, do którego obecnie należy m.in. Joyciline Kipkosgei, rekordzistka świata w półmaratonie.

Zane był nie tylko ważną osobowością w lekkoatletycznym świecie, nie tylko doskonałym managerem, ale przede wszystkim naszym przyjacielem” – powiedział Carlo Capalbo, prezes RunCzech.

Bardzo się cieszę, że we właściwy sposób uczciliśmy pamięć Zane’a, że w wydarzeniu wzięło udział wielu wyśmienitych biegaczy. To niezwykle budujące, widzieć barwy RunCzech nie tylko na biegach w Republice Czeskiej, ale i w innych krajach. Jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwy i przekonany o tym, że Zane podziela moją radość” – dodał Capalbo

Memoriał Bransona odbywa się dwa razy w roku – w styczniu i lipcu. Około 60 biegaczy ściga się na 15-kilometrowym dystansie. Oprócz znanych zawodników z RunCzech Racing Team i Ikaika Sports, szansę dostają młodzi zawodnicy, którzy są obserwowani przez managerów znanych zespołów. Jednym z przykładów „wyłowionych” talentów jest Jospath Tanui, który został zauważony na trzeciej edycji imprezy. Dziś jest już członkiem RunCzech Racing Team. W kwietniu b.r. debiutował na dystansie 21km i 97.5 zajmując drugie miejsce w Sportisimo Praga Półmaratonie z wynikiem 1:00:38. W tegorocznej edycji Aloha Zane Branson Memorial triumfował Wilfred Kimitei właśnie przed Jospathem Tanui. Na trzecim miejscu zameldował się Jorum Okombo. Impreza zakończyła się sukcesem, a ośmiu zawodników pobiegło szybciej niż 44 minuty.

Już po raz piąty mogliśmy śledzić poczynania utalentowanych biegaczy. Marzenia dotyczące stworzenia profesjonalnego zespołu biegowego stały się faktem” – dodał Savor Savije, dyrektor Ikaika Sports.

Imprezy spod znaku RunCzech odbywające się we Włoszech i Kenii:

– Bieg „Coast to Coast „ (27 i 59 km), Sorrento, Włochy 3 grudnia 2017 

– Aloha Zane Branson Memorial (15 km), Kabarak, Kenia, koniec stycznia 2018  

– Napoli City Half Marathon (21,1 km), Neapol, Włochy, 4 lutego 2018