Runmageddon na PGE Stadionie Letnim w Gdańsku

Już 19 i 20 sierpnia na PGE Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie czeka nas wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Odbędą się tam ekstremalne zawody pod marką Runmageddon, z pulą nagród 20 000 zł. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni. Zawody są kolejną aktywnością w ramach promocji wrześniowej edycji Runmageddonu w Trójmieście.
Od 15 lipca na PGE Stadionie Letnim funkcjonuje Letnia Strefa Runmageddon, w ramach której można bezpłatnie poćwiczyć pokonywanie przeszkód, spróbować swoich pierwszych sił z Runmageddonem oraz wziąć udział w weekendowych treningach otwartych. W dniach 19-20 sierpnia czeka nas kolejne, niezwykle interesujące wydarzenie. Wybrane przeszkody zostaną przeniesione wewnątrz stadionu w Brzeźnie, gdzie zostaną ustawione trzy równoległe tory. Na nich stoczy się rywalizacja w ramach zawodów PGE Summer Cross Games by Runmageddon. 
Startujący w rywalizacji zmierzą się z ponad 2 metrowymi ścianami, siatkami, linami zawieszonymi na wysokości 4 metrów czy 10 metrowym Rigiem. Zawody będą składały się z dwóch etapów – sobotnich eliminacji – w których wystartować może 100 zawodników – oraz finałów, w których zobaczymy 21 mężczyzn i 9 kobiet. O zwycięstwie zdecyduje najlepszy czas. Zawody są przeznaczone dla każdego amatora Crossfitu, biegania i innych sportów sprawnościowych. Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.runmageddon.pl. Wejście na żywo z rywalizacji będzie można zobaczyć m.in. w programie Pytanie na Śniadanie w TVP1. Wstęp na trybuny stadionu jest bezpłatny. 
Runmageddon to ogromna liczba imprez z tysiącami uczestników. Realizujemy wydarzenia w całej Polsce, często w różnych niekonwencjonalnych lokalizacjach. Kolejnym takim miejscem jest stadion na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Postanowiliśmy zorganizować tu ekstremalne zawody, które będą nie lada gratką dla zawodników i kibiców. Takiego wydarzeniu w tak pięknej scenerii jeszcze w Polsce nie było! Jestem pewien, że będzie to niezapomniane widowisko dla zawodników, kibiców i plażowiczów oraz świetny przedsmak wrześniowego Runmageddonu w Trójmieście.” – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.
Letnia Strefa Runmageddon przy PGE Stadionie Letnim będzie otwarta do 27 sierpnia. A już niespełna dwa tygodnie później do Trójmiasta zawita kolejna edycja Runmageddonu. W dniach 9 i 10 września uczestnicy będą mogli wystartować w formułach Intro (3 km i 15+ przeszkód), Rekrut Dzienny i Nocny (6 kilometrów i 30+ przeszkód), Classic (12 kilometrów i 50+ przeszkód) oraz specjalnej wersji dziecięcej Runmageddon Kids. Więcej na www.runmageddon.pl 
Przydatne informacje:
Zapisy internetowe (https://www.runmageddon.pl/imprezy/pge-summer-cross-games-by-runmageddon-gdansk-19-08-2017 ) trwają do 18 sierpnia do godz. 16.00.
Rejestracja zawodników dnia 19 sierpnia w godzinach 7:00 do 8:45 w Biurze Zawodów, znajdującym się na terenie PGE Stadionu Letniego.
Rejestracja zawodników biorących udział w finale rozpocznie się w niedzielę 20 sierpnia o godzinach 11:30-12:30. 
Starty:

Sobota 20.08.2017
Eliminacje: Start godzina 9:00, kolejne serie startują co 10 minut
Drugi Etap Eliminacji: Start godzina 12:30
Trzeci Etap Eliminacji: Start godzina 14:30
Zakończenie eliminacji: 16:00

Niedziela 19.08.2017
Półfinał: Start o godzinie 13:00, kolejne serie startują co 10 minut 
Finał: Start 14:30, kolejne co 10 minut
Zakończenie i dekoracja: 16:00
Więcej informacji na fanpage’u wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1277887959004233/
Wszystkie informacje dostępne na: www.runmageddon.pl