Tylko do 17 sierpnia przepiszecie pakiet startowy Półmaratonu PHILIPS Piła

3 września br. ponad 4 000 uczestników stanie na starcie 27. Półmaratonu PHILIPS Piła. Pakiet startowych na ten bieg nie ma już od dawna, mimo iż organizatorzy już dwukrotnie zwiększali limit uczestników mogących wziąć udział w biegu. Jedyna możliwość aby pobiec w Pile to przepisanie pakietu startowego z innej osoby, ale i tu trzeba się spieszyć. Jak przypominają organizatorzy, zgodnie z regulaminem 27. Półmaratonu PHILIPS Piła przepisanie pakietu startowego na inną osobę możliwe jest tylko do dnia 17.08.2017, po dokonaniu opłaty manipulacyjnej w wysokości 15,00 zł.

27 edycja Półmaratonu PHILIPS Piła odbędzie się 3 września, a dodatkowego prestiżu temu biegowi dodaje fakt, że po raz kolejny odbędzie się on w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Rywalizacja toczyć się będzie na trasie atestowanej przez IAAF, AIMS oraz PZLA, która jest jednym z atutów pilskiej połówki. Płaska i szybka sprzyja osiąganiu dobrych wyników i poprawianiu rekordów życiowych. Pilski półmaraton cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy również ze względu termin zawodów, który umożliwia doskonałe przetarcie np. przed wrześniowymi maratonami w Berlinie oraz w Warszawie.
Od 2006 roku uczestnicy pilskiego półmaratonu otrzymują na mecie medale z wizerunkiem czołowych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki. W roku ubiegłym zawodnicy na mecie otrzymywali medal z podobizną Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. O tym czyja sylwetka znajdzie się na medalu tegorocznej edycji dowiemy się już wkrótce.
Od 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przyznaje medale za ukończenie Korony Polskich Półmaratonów. Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem wyróżnienia.
Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/