Zapisy na 7. Bieg Fabrykanta jeszcze tylko dziś

Jeszcze tylko dziś (16 sierpnia) można dokonać internetowej rejestracji do 7. Biegu Fabrykanta. Po tym terminie zapisy do biegu głównego będą możliwe w dniu biegu od 13:00 do 17:00 – w biurze zawodów, gdzie dostępnych będzie 50 numerów startowych.

7. Bieg Fabrykanta zaplanowany jest na 26 sierpnia br. W ramach tegorocznej imprezy w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Polski Kobiet na dystansie 10 km. – Już drugi raz będziemy gościć w Łodzi najlepsze zawodniczki w Polsce, cieszy nas zaufanie ze strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przyznał nam po raz kolejny organizację Mistrzostw Polski – mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu, dodając – mamy nadzieję, że dzięki rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami, wielu biegaczom uda się poprawić swoje rekordy życiowe. Na liście startowej jest już ponad 1450 zawodników z Polski i zagranicy, a limit uczestników wynosi 1700 osób. Trasa biegu jak co roku prowadzić będzie po Księżym Młynie, jednej z najstarszych części Łodzi. Wśród zgłoszonych biegaczy jest Artur Kozłowski – Olimpijczyk z Rio de Janeiro, rekordzista Biegu Fabrykanta.
Bieg Fabrykanta będzie dla mnie bardzo dobrym sprawdzianem w przygotowaniach do maratonu. Pamiętając niepowtarzalny klimat biegu z poprzednich lat nie mogłem odmówić sobie tego startu. Dzięki wspaniałej atmosferze i historycznej oprawie jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych eventów biegowych nie tylko w regionie ale i w całym kraju. Tłumy ludzi dopingujące wzdłuż trasy powodują, że nastroju tego biegu szybko się nie zapomina – mówi Artur Kozłowski, dodając przy okazji: zapraszam również wszystkich biegaczy na wspólne treningi w łódzkim parku 3 maja, w każdy wtorek o godzinie 18 w ramach akcji „zakodujwsobiebieganie”
Podczas 7. Biegu Fabrykanta nie zabraknie biegów dla dzieci, które rywalizować będą w pięciu grupach wiekowych – Zainteresowanie biegami dla dzieci co roku jest co raz większe, widać to po zapisach. Na liście startowej mamy już ponad 120 zawodników – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator Biegu Fabrykanta, dodając: wszystkie dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale.


7. Bieg Fabrykanta po raz trzeci znalazł się w cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, o którym informacji należy szukać na stronie www.biegilodzkie.pl
Formularz zgłoszeniowy do biegu dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl, wiele ciekawostek związanych z biegiem można znaleźć na profilu imprezy na Facebook’u.
7. Bieg Fabrykanta odbywa się przy udziale Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, gospodarzem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna na której terenie zlokalizowane jest centrum zawodów.