8. PKO Festiwal Biegowy – WCIĄŻ MOŻESZ SIĘ ZAPISAĆ!

Już ponad 10 tys. osób zgłosiło się do na start krynickiego Festiwalu Biegowego. Kolejne wciąż mogą to zrobić – zapisy do imprezy są OTWARTE do końca, a ostatnie numery startowe będą wydawane jeszcze w biurze zawodów. Nie ma limitu czy losowania uczestników – także w biegach górskich!
Krynicki festiwal to najwszechstronniejsza impreza dla biegaczy w Polsce. Sportowy program imprezy obejmuje ponad 30 konkurencji biegowych i nordic walking. Do wyboru trasy od 300m do 100 km. Najtrudniejsza konkurencja to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez wszystkie 3 dni imprezy!
Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters. To tu padają najlepsze wyniki w kraju, to tu biegacze łamią swoje rekordy życiowe. W programie imprezy jest też KORAL Maraton, Konspol Półmaraton czy Krynicka Mila, biegi nocne, przebierańców, „krawaciarzy” czy marsze nordyckie w randze Mistrzostw Polski… każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Jak Festiwal, to i muzyka. W Krynicy zagrają gwiazdy polskiej estrady, w tym m.in. Jacek MEZO Mejer – najszybszy biegacz wśród artystów. Targi EXPO zgromadzą blisko 150 wystawców, w tym czołowe marku – Brubeck, Under Armour, Salomon, inov-8, ODLO, Saling, Camelbak, Buff, Compressport, Royal Bay, Compex…
W spotkaniach z mistrzami sportu w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze wezmą udział m.in. Rafał Sonik, Angelika Cichocka i Joanna Joźwik. Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych. W konkursach organizowanych w Strefie Dzieci 8. PKO Festiwalu Biegowego czeka ponad 200 nagród!
Pula nagród 8. PKO Festiwalu Biegowego to 500 000 złotych. Jeden z uczestników imprezy wyjedzie z Krynicy… nowym autem! Samochód ufundowało Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral – partner tytularny Koral Maratonu i partner Festiwalu od pierwszej edycji imprezy!
O rywalizację w duchu fair play ponownie zadbają kontrolerzy Polskiej Agencji Antydopingowej. Kontrole antydopingowe będą wyrywkowe – odmowa poddania się badaniu skutkować będzie dyskwalifikacją.
Trwają zapisy do imprezy – na pięć dni przed startem lista zgłoszeń zawiera już ponad 10,1 tys. osób z całej Polski i zagranicy! Zapisy wciąż są otwarte, nie ma limitu uczestników ani losowania.
8. PKO Festiwal Biegowy wystartuje 8 września w Krynicy-Zdroju.
Najważniejsze informacje:

  • Program sportowy imprezy: TUTAJ
  • Informacja o nagrodach: TUTAJ
  • Program Strefy Dzieci: TUTAJ
  • Koncerty Festiwalu: TUTAJ
  • Goście Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze: TUTAJ
  • Katalog wystawców EXPO: TUTAJ
  • Zapisy: TUTAJ

źródło: Festiwal Biegowy