Wystartuj w warszawskim 10. Onkobiegu!

Zapraszamy do udziału w jubileuszowym 10. Onkobiegu w Warszawie i wyrażenia w ten sposób solidarności z pacjentami walczącymi z nowotworami. 3 września zawodnicy będą też mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 31-letniej Ani, która zachorowała na nowotwór złośliwy – mięsak Ewinga. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.
Już w niedzielę, 3 września odbędzie się 10 jubileuszowy Onkobieg Razem po zdrowie!, który jak co roku dedykowany jest wszystkim osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i ich rodzinom. Partnerem biegu jest Fundacja PKO Banku Polskiego.
10. Onkobieg odbędzie się na terenie dwóch placówek medycznych: Centrum Onkologii w Warszawie oraz sąsiadującego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Udział w imprezie jest bezpłatny, a dołączyć może każdy: dorośli i dzieci, zdrowi i chorzy, poruszający się samodzielnie lub z pomocą sprzętu wspomagającego takiego jak wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, łyżworolki a nawet hulajnoga. Rejestracja uczestników odbędzie się o godzinie 11.00 na parkingu Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 5. Bieg rozpocznie się o godzinie 13.30 i będzie trwał 60 minut. Każdy uczestnik może pokonać dowolną liczbę okrążeń trasy, która jest pętlą i wynosi 1560 m.
Biorąc udział w zawodach będzie można wesprzeć 31-letnią Anię, która zachorowała na złośliwy nowotwór złośliwy – mięsak Ewinga i jest po amputacji lewej nogi. Potrzebuje protezy, na którą zbierane są środki. Ania jest podopieczną Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki Sarcoma. Zaangażowanie zawodników, którzy dotrą do mety z kartką na koszulce „biegnę dla Ani”, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na protezę nogi dla Ani. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu w godz. 11.00-13.00 na stoisku Fundacji PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów.
Wszyscy uczestnicy Onkobiegu otrzymają pamiątkową koszulkę, a na mecie medal. Podczas biegu przewidziane są konkursy dla najmłodszych oraz wydarzenie artystyczne i koncert. Rozgrzewkę dla uczestników poprowadzi mistrz olimpijski i ambasador biegu Paweł Nastula.
Więcej informacji na stronie: http://www.sarcoma.pl/onkobieg/2017/.
Relacja z Onkobiegu w 2016 r.