Poznaj 5 najlepszych maratonów na aktywne zwiedzanie

Jeśli lubisz aktywne podróże i weekendowe wypady, te maratony będą stanowić dla Ciebie idealne połączenie zwiedzania ze sportem. Prezentując 5 najlepszych maratonów na aktywne zwiedzanie zabierzemy Cię dzisiaj do popularnych dzielnic, najbardziej znanych zabytków czy urokliwych okolic. Przekonasz się, że maraton może być świetnym podróżniczym doświadczeniem. – Trasy tych niezwykłych maratonów będą idealne dla biegaczy, którzy są na początku swojej przygody z długodystansowymi biegami. Pomogą im zakochać się w tym pięknym sporcie. – przekonują eksperci serwisu HomeToGo, którzy przygotowali poniższe zestawienie. 

 EDP Rock´n´Roll Madrid Marathon

Biegnąc w rytmie Rock’n’rolla w Madrycie możesz liczyć nie tylko na trasę, która poprowadzi Cię do najsłynniejszych zabytków, takich jak Puerta del Sol, Plaza Mayor czy Palacio Real, ale również na iście festiwalową atmosferę. Na biegaczy czekają koncerty na żywo zlokalizowane na ponad 20 scenach wzdłuż trasy oraz prawdziwy muzyczny festiwal na mecie, tworząc w Madrycie niezapomniane święto muzyki i sportu.

Madryt Rock'n'Roll Marathon Series
Madryt ©Ryan Bethke Rock’n’Roll Marathon Series
Maratona di Roma

Maraton w Rzymie z powodzeniem może zastąpić nie jedną lekcję historii, ponieważ jego trasa przebiega przy wszystkich najsłynniejszych zabytkach, pamiętających czasy rzymskiego imperium. Już od linii startowej, położonej u stóp prawie 2000-letniego Koloseum, będziesz zastanawiać się na czym skupić wzrok, a zanim dotrzesz do mety, na pewno nie umkną Twojej uwadze tak emblematyczne miejsca jak: Bazylika Świętego Piotra, Fontanna di Trevi, Piazza Navona czy słynne Hiszpańskie Schody.

Maratona di Roma
Maratona di Roma ©Tommaso Puca
Schneider Electric Marathon de Paris

Jest to nie tylko jeden z najlepszych maratonów na aktywne zwiedzanie, ale również jeden z największych biegów na świecie. Maraton w mieście zakochanych przyciąga co roku blisko 60.000 biegaczy prawie 150 narodowości. Startując u podnóża Łuku Triumfalnego pokonasz trasę wśród tętniących życiem bulwarów i placów francuskiej stolicy. Na pewno nie ominą Cię również najbardziej znane turystyczne punkty Paryża, takie jak Łuk Triumfalny, Katedra Notre Dame, Wieża Eiffla czy Pola Elizejskie!

Schneider Electric Marathon de Paris
Schneider Electric Marathon de Paris ©ASO @World A. Vialatte
BMW Berlin Marathon

Dla wielu biegaczy berliński maraton to idealne miejsce do prób bicia rekordu świata ze względu na przyjazną, pozbawioną przewyższeń trasę, jednak impreza ta ma do zaoferowania znacznie więcej, niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania! Stanowi on idealne odzwierciedlenie najpopularniejszych tras turystycznych, pozwalając Ci, w zaledwie kilka godzin, przebiec przy Reichstagu – gmachu niemieckiego parlamentu, Katedrze Berliner Dom, górującej nad miastem Wieży Telewizyjnej, następnie poprzez najruchliwszy z placów w centralnym Berlinie – Plac Poczdamski i ukończyć bieg przebiegając pod słynną Bramą Brandenburską.

BMW Berlin Marathon
BMW Berlin Marathon Photo: Victah Sailer@PhotoRun www.photorun.NET
Volkswagen Prague Marathon

Według wielu biegaczy jest to jeden z najbardziej urokliwych maratonów na świecie. Bieg rozpoczyna się i kończy na historycznym Rynku praskiego Starego Miasta, a jego trasa poprowadzona wzdłuż Wełtawy kilkukrotnie przecina rzekę pozwalając Ci odkryć panoramę tego magicznego miasta z wielu perspektyw. Biegnąc poznasz nie tylko tak znane miejsca jak słynny Most Karola, ale również różnorodne mniej znane zakątki cudownej Pragi.

Volkswagen Prague Marathon
Praga ©Prague International Marathon

Dodatkowo, HomeToGo przygotowało zestawienie 50 Najlepszych Maratonów z Całego Świata, podsumowujące najlepsze imprezy biegowe od pokrytego lodem Bajkału, przez centra największych europejskich stolic, po dzikie bezdroża Ugandy. Pełne zestawienie wraz ze zdjęciami, szczegółowym danymi odnośnie kosztu opłaty startowej, spodziewanej temperatury, trudności trasy, najlepszych czasów w 2017 wraz z dodatkowymi rankingami znajdziesz na HomeToGo.pl

[foogallery id=”5009″]