Tallinna Maraton na 100 lecie niepodległości Estonii. Do końca miesiąca niższe opłaty startowe

We wrześniu w Tallinnie odbędzie się największa impreza biegowa w Estonii. Organizatorzy prężą muskuły i zapowiadają, że bieg będzie wyjątkowy ze względu na to, odbędzie się w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia niepodległości tego kraju. Prócz dystansu maratońskiego do wyboru jest również półmaraton, bieg na 10 km oraz 5 km (Nike Youth Run), biegi dziecięce i nordic walking. Niższe opłaty startowe obowiązują tylko do końca maja.

Impreza odbędzie się w terminie 7-9 września 2018 roku. Na biegaczy czekają medale i koszulki zaprojektowane specjalnie z myślą o obchodach 100-lecia niepodległości Estonii.

– Tallinn to kierunek atrakcyjny zarówno dla biegaczy, jak i ich rodzin, szczególnie ze względu na starówkę, należącą do dziedzictwa UNESCO oraz status najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta Północnej Europy. Tallinna Maraton biegnie wokół starówki, trasa jest płaska, a temperatura podczas biegu oscyluje w granicach lubianych 10-15C, wierzymy zatem, że z tych powodów to pożądany maraton. – mówią organizatorzy biegu w stolicy Estonii.

W 2017 w maratonie wzięli udział biegacze z rekordowej liczby krajów – 56, a zwycięzca zakończył bieg z czasem 2:09.22. Polscy biegacze znaleźli się w TOP 10, było ich ponad 50. W przyszłym roku Estończycy chcieliby przyciągnąć więcej biegaczy z Polski, aby wraz z Tallinna Maraton świętowali 100. urodziny Estonii. Celem organizatorów jest, aby ich maraton w 2018 roku został najbardziej międzynarodowym spośród dotychczasowych.

Ile to kosztuje?

Cena za pakiet na maraton wzrośnie z 50 na 60 euro, półmaraton z 35 na 45 euro, bieg na 10 km lub nordic walkingu z pomiarem czasu – z 20 na 25 euro a bez pomiary z 15 na 20 euro.

mat pras.