Alpejscy ultrasi też mają swojego Majorsa

Wszyscy biegacze, którzy ukończyli biegi na dystansach co najmniej 45 kilometrów w ramach trzech imprezy Eiger Ultra Trail, Grossglockner Ultra Trail oraz TNF Lavaredo Ultra Trail mają szansę otrzymać wyróżnienie Alps Ultra Majors. Uzyskane wyniki nie są poddawane weryfikacji, liczy się ukończenie zawodów w limicie czasu. Organizator nowego wyróżnienia planuje uwzględniać również zgłoszenia biegaczy, którzy zaliczyli wszystkie 3 imprezy we wcześniejszych latach. 

Zależnie od tego, na jakim dystansie biegi zostały ukończone można zgłosić się do weryfikacji w dwóch kategoriach: Alps Ultra Majors, która przeznaczona jest dla biegaczy, którzy ukończyli co najmniej 2 z trzech zawodów na dystansie ponad 100 km i 1 zawody na dystansie co najmniej 45 km, oraz Alps Ultra Majors Light – dla zawodników, którzy kończyli wszystkie biegi na dystansie co najmniej 45 km.

Medal

Na zawodników, którzy poprawnie przejdą weryfikację czeka wyjątkowy, personalizowany i odlewany medal o wielkości 13×10 cm oraz certyfikat potwierdzający zdobycie wyróżnienia. Prócz tego każdy, kto otrzyma nagrodę zostanie oficjalnie zaprezentowany w gronie zdobywców AUM na oficjalnej stronie www.alpsultramajors.com.

– Mamy nadzieję, że w niedługim czasie Alps Ultra Majors stanie się rozpoznawalną marką i wyróżnieniem, które będzie powodem do zachwytu i obiektem pożądania biegaczy kochających zawody w Alpach – powiedział Piotr Szałaśny, koordynator projektu Alps Ultra Majors.

mat pras.