Robert Karaś mistrzem i rekordzistą świata w potrójnym Ironmanie!

Robert Karaś podczas Mistrzostw Świata Triple Ultra Triathlon, które odbywały się w niemieckim Lensahn przepłynął 11,4 kilometra, przejechał na rowerze 540 km i przebiegł 126,6 kilometra. Dystans potrójnego Ironmana pokonał w czasie 30:48:57 zdobywając tytuł Mistrza Świata oraz ustanawiając nowy rekord świata, lepszy od poprzedniego o blisko godzinę. 

Mistrzostwa Świata Triple Ultra Triathlon odbywały się w Niemczech, w miejscowości Lensahn. Uczestnicy mieli do pokonania dystans potrójnego Ironmana czyli 11,4 km pływania, 540 km jazdy na rowerze oraz 126,6 km biegu. 28-letni Robert Karaś wystartował razem z ponad 50 zawodnikami w piątek o godzinie 7:00. Polak to aktualny rekordzista świata w Double Ultra Triathlon (7,6 km pływanie, 360 km rower, 84,4 bieg), którego pokonał w czasie 19:44:42. Niezwykłe osiągnięcie, ale Polak postanowił wziąć udział w Triple Ultra Triathlonie. Robert Karaś przed startem zacytował na swoim Facebooku katalońskiego długodystansowca, kolarza górskiego i duathlonistę – Kiliana Jorneta Burgadę – Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać.

Elbląski triathlonista spisał się doskonale! Rozpoczął od rekordu trasy pływackiej, którą pokonał w 2:41:19. 540 kilometrów na rowerze pokonał o dwie godziny szybciej, niż drugi zawodnik w stawce, Estończyk Rait Ratasepp. Po takiej dawce ekstremalnego wysiłku do mety pozostało jeszcze przebiec…. trzy maratony. Robert Karaś nie tylko wygrał te zawody zostając Mistrzem Świata w potrójnym Ironmanie, ale także pobił dotychczasowy rekord świata, meldując się na mecie w czasie 30:48:57. Poprzedni, należący od 15 lat do Austriaka Luis Wildpannera wynosił 31:47:57 i został ustanowiony w 2003 roku właśnie w Lensahn.

Robert Karaś

Pochodzący z Elbląga Robert Karaś swój start zadedykował najsłabszym i najbardziej potrzebującym, zachęcając do pomagania fundacjom dobroczynnym.

Końcowe wyniki Triple Ultra Triathlon

 

GD

Fot. www.teamkaras.pl

Facebook/TripleLensahnEventNews