Z dużej chmury mały deszcz. Loteria zamiast ułatwień w zdobyciu szóstej gwiazdki Abbott World Marathon Majors

Biegacze spodziewali się ułatwień w zdobyciu pakietu startowego na ostatni, szósty start w cyklu Abbott World Marathon Majors. Tymczasem wczoraj jego organizatorzy ogłosili jedynie loterię, w której biegacze mający na koncie zaliczonych pięć startów będą mogli wylosować gwarantowane miejsce na brakujący bieg. Problem w tym, że pakietów będzie niewiele, na każdy z przyszłorocznych biegów dostępnych będzie sześć takich gwarantowanych miejsc. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia organizatorzy Abbott World Marathon Majors zapowiedzieli, że w poniedziałek ogłoszą wielki news dla biegaczy, którzy dotychczas zaliczyli co najmniej pięć z sześciu biegów wchodzących w skład tego cyklu. W sieci natychmiast pojawiło się wiele komentarzy i spekulacji. Niektórzy biegacze liczyli, że organizator cyklu wprowadzi oddzielną ścieżkę rejestracji dla osób, którym do zdobycia ostatniej gwiazdki brakuje tylko jednego startu.

Wczoraj jednak okazało się, że ten wielki news to zapowiedź loterii z nagrodami w postaci puli sześciu gwarantowanych miejsc startowych na każdy z przyszłorocznych biegów wchodzących w skład cyklu, a więc Tokyo Marathon, Boston Marathon, Virgin Money London Marathon, BMW Berlin Marathon, Chicago Marathon i TCS New York City Marathon.

Udział w loterii będą mogli wziąć biegacze, którzy do piątku, 10 listopada zarejestrują się na stronie abbottwmm.com i w swoim profilu potwierdzą udział w dotychczasowych pięciu biegach z cyklu WMM. W sobotę organizatorzy roześlą do zarejestrowanych osób maile z pytaniem, czy chcą uczestniczyć w loterii. Na wiadomości zwrotne będą czekać do poniedziałku, a we wtorek przeprowadzą losowanie wśród osób, które odpowiedziały twierdząco. Biegacze, którym poszczęści się w loterii otrzymają bezpłatne pakiety startowe na jeden z brakujących biegów.

Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Abbott World Marathon Majors dotychczas tytuł Six Star Finisher otrzymało 34 biegaczy z Polski.

red

fot. facebook.com/wmmajors