Kawauchi i Linden znów pobiegną w Boston Marathon

Japończyk Yuki Kawauchi oraz Amerykanka Desiree Linden powrócą w przyszłym roku do Bostonu, aby bronić tytułów wywalczonych podczas kwietniowego biegu, który odbył się w dramatycznie ciężkich warunkach, m.in. przy porywistym wietrze i w marznącym deszczu. 123. edycja Boston Marathon odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku.

Yuki Kawauchi to znany na całym świecie biegacz słynący z wysokiej intensywności maratońskich startów, podczas których udaje mu się utrzymywać wysoki poziom sportowy. Na koncie ma aż ponad 30 wygranych maratonów. Poza tym Kawauchi legitymuje się rekordem Japonii na dystansie 50 km, a poza tym trzykrotnie startował w barwach swojego kraju na Mistrzostwach Świata.  W powszechnej opinii jednak tegoroczne zwycięstwo w Bostonie było największym z dotychczasowych.

– Moje zwycięstwo w Bostonie było chwilą w moim życiu maratończyka, której nigdy nie zapomnę – powiedział serwisowi IAAF Yuki Kawauchi. – Z niecierpliwością czekam na spotkanie wszystkich moich kolegów biegaczy w Bostonie i na bieganie razem z nimi. – dodał.

Desiree Linden z kolei po zwycięstwie w Bostonie trafiła na pierwsze strony amerykańskich gazet ponieważ była pierwszą od 33 lat biegaczką z USA, która wygrała ten niezwykle prestiżowy najdłużej rozgrywany bieg maratoński na świecie.

 – Swój pierwszy maraton w Bostonie pobiegłam w 2007 roku i z miejsca zakochałam się w tym biegu, jego trasie i w mieście.  – powiedziała Desiree Linden.Wydawało mi się kiedyś, że skompletowałam już wszystkie dające się wyobrazić doświadczenia z ze startu w Bostonie, ale w 2019 roku będę bardzo dumna biegnąc pierwszy raz jako obrończyni tytułu zwyciężczyni Boston Marathon – podkreśliła dwukrotna amerykańska olimpijka.

Źródło: IAAF