New Balance zaprasza na królewskie treningi. Rusza projekt Royal Runners Club

W najbliższą niedzielę ruszy nowy projekt na biegowej mapie Warszawy – Royal Runners Club. W jego ramach prowadzone będą bezpłatne treningi dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Uczestnicy zajęć będą pokonywać zróżnicowane trasy i realizować zaplanowane cykle treningowe, dodatkowo odkrywając Łazienki. Organizatorami projektu jest firma New Balance i Muzeum Łazienki Królewskie.

Łazienki mają przeszłość sportową bowiem w 1928 roku na ich terenie pracował, mieszkał i trenował Janusz Kusociński, pierwszy polski złoty medalista olimpijski w męskich konkurencjach. Warto dodać, że w Łazienkach znajduje się trasa Kusocińskiego, która zaczyna się przy pomniku Jana III Sobieskiego a kończy przy Kartuszu Herbowym Stanisława Augusta.

O sportową jakość i dobrą atmosferę zadbają trenerzy New Balance m.in Bartek Olszewski, Kasia Gorlo, Łukasz Jóźwiak, Paweł Olszewski, Wojciech Kopeć i Piotr Cypryański. Formuła treningów ma charakter otwarty, a każdy bez względu na poziom wytrenowania, może realizować tu swoje biegowe cele.

Zbiórka chętnych, którzy chcieliby trenować w ramach projektu Royal Runners w każdą niedzielę o godzinie 9:00, na tarasie Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

red. na podstawie mat. pras.

fot. Wikipedia