Podejmij wyzwanie “Mountopia Grossglockner Ultra Trail”. Ruszyła szósta odsłona konkursu

DYNAFIT kontynuuje kampanię “Twoja Mountopia to nasza misja”. Tegoroczna letnia edycja cieszącego się dużą popularnością konkursu marki skierowana jest do wszystkich ambitnych biegaczy górskich marzących o w najdłuższych dystansach.

Szósta odsłona Mountopii startuje już 14 maja 2019 i podobnie jak w poprzednich latach DYNAFIT pomoże zwycięzcom zrealizować wielki sportowy cel. Tym razem czworo szczęśliwców pozna smak dystansu ultra w jednym z najpiękniejszych górskich regionów w Austrii: razem z zawodnikiem DYNAFIT Klausem Gösweinerem będą oni mieli dwa dni, by uporać się z liczącą 110 kilometrów w tym 6500 metrów przewyższenia trasą legendarnego biegu Grossglockner Ultra Trail (GGUT).

W programie jest pokonanie dwóch dystansów ultra w wymagającym górskim terenie, jeden po drugim. Projekt zostanie w pełni zorganizowany przez DYNAFIT oraz partnerów konkursu – GORE® i PrimaLoft®. Marka pomoże także uczestnikom w treningach przygotowawczych oraz wyposaży ich od stóp do głów w niezbędny sprzęt, odzież i obuwie, by jak najlepiej poradzili sobie oni na trasie.

Mountopia

Już 14 maja 2019 startuje „Mountopia GGUT”, czyli szósta edycja popularnego konkursu DYNAFIT – eksperta w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych. Sportowcy z całego świata w dobrej dyspozycji fizycznej mają czas do 4 czerwca 2019, by zgłosić swój udział w konkursie i spróbować spełnić marzenie o pokonaniu ultramaratonu. Jedyny warunek: uczestnicy nie mogą posiadać umowy sponsorskiej.

Ze wszystkich zgłoszeń panel jurorów składający się z profesjonalnych zawodników i ekspertów w dziedzinie sportów górskich wybierze 20 finalistów – 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy następnie w trwającej od 18 czerwca do 9 lipca rundzie finałowej rozgrywanej na stronie DYNAFIT za pomocą aplikacji trackingowej będą musieli wykazać się zaangażowaniem i determinacją, by udowodnić, że to właśnie oni zasługują na wygraną i udział w wyzwaniu Mountopia GGUT. 23 lipca jurorzy ogłoszą czworo zwycięzców (dwóch mężczyzn i dwie kobiety), którzy staną przed szansą spełnienia swojego wielkiego marzenia w sierpniu 2019 roku po zakończeniu oficjalnych zawodów GGUT.

Grossglockner Ultra Trail to wyjątkowe przeżycie: 110 kilometrów i 6500 metrów przewyższenia czynią ten bieg jednym z najtrudniejszych, ale też najatrakcyjniejszych w kalendarzu alpejskich biegów ultra. Jego trasa w znacznej części pokrywa się z tak zwanym “Glockner Circuit” – szlakiem dookoła Grossglocknera (3798 m n.p.m.), najwyższego szczytu Austrii. Linia startu i mety znajduje się w Kaprun w regionie Pinzgau kraju związkowego Salzburg.

Trasa zlokalizowana w Parku Narodowym Wysokich Taurów prowadzi biegaczy przez trudny teren i wymaga siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Zwycięzcy konkursu zmierzą się więc z niezwykle ambitnym wyzwaniem, w którego realizacji pomoże im znający trasę jak nikt inny Klaus Gösweiner – pierwszy zawodnik na mecie Großglockner Ultra Trail w 2015 i 2017 roku. W okresie przygotowawczym będzie on służyć uczestnikom swoją wiedzą, udzielając ważnych porad i pomagając w treningu.

Ultramaraton w górach to Twoje marzenie? DYNAFIT pomoże Ci je spełnić! Konkurs rusza 14 maja 2019 – zgłoś się już dziś!

Spróbuj swoich sił jak Iga Ługowska i Michał Dzieniszewski, którzy dotarli do finałów dwóch ostatnich edycji mierząc się z zawodnikami z 51 krajów.

Mountopia

Twoja Mountopia to nasza misja! W konkursie może wziąć udział każdy pasjonat sportów górskich, który nie posiada umowy sponsorskiej. Rejestracja oraz więcej informacji dot. regulaminu i zasad uczestnictwa w konkursie dostępne są na www.dynafit.com/mountopia

#Speedup – Mountopia GGUT czeka na Ciebie!

Mountopia GGUT / Harmonogram konkursu
  • 14 maja – 4 czerwca 2019 Przyjmowanie zgłoszeń
  • 18 czerwca – 9 lipca 2019 Runda finałowa
  • 23 lipca 2019 Ogłoszenie zwycięzców
  • 23 sierpnia – 25 sierpnia 2019 Mountopia GGUT