Maraton w Nowym Jorku otwiera zapisy na wirtualną edycję. Nagrodą realne pakiety na 2020 rok

Maraton w Nowym Jorku 19 czerwca uruchomi zapisy na jego tegoroczną… wirtualną edycję. Po raz drugi z rzędu 500 biegaczy z całego świata będzie miało okazję pokonać królewski dystans w dowolnym miejscu, a w zamian otrzymają bezpłatny, realny pakiet startowy na TCS New York City Marathon w 2020 roku. Zapisy prowadzone będą metodą „kto pierwszy ten lepszy”, więc o powodzeniu w walce o miejsce w nowojorskim maratonie decydować będzie refleks podczas rejestracji oraz posiadanie w portfelu 150 dolarów. 

Zdobyć pakiet startowy na maraton w Nowym Jorku nie jest łatwo. Aby otrzymać gwarantowane miejsce na liście startowej trzeba spełnić wyśrubowane kryteria czasowe, a następnie mieć furę szczęścia w losowaniu. Organizatorzy wśród obcokrajowców rozlosowują bowiem „tylko” około 16 tysięcy pakietów, a chętnych jest grubo ponad 100 tysięcy biegaczy z całego świata.

I pewnie dlatego pierwsza, ubiegłoroczna edycja TCS New York City Marathon – Virtual 26.2M Powered by Strava, cieszyła się tak ogromną popularnością. Umożliwiała ona bowiem zdobycie pakietu startowego w inny, alternatywny sposób. Zasada była prosta, rejestracja do wirtualnej rywalizacji i opłata w wysokości 120 dolarów oraz pokonanie maratonu w dowolnym miejscu na ziemi i publikacja zapisu z GPS na platformie Strava. 

Z takiej opcji zdobycia bezpłatnego pakietu na maraton w Nowym Jorku skorzystało w ubiegłym roku 424 zawodników z 26 krajów. Miejsca były dostępne według kolejności zgłoszeń a zapisy potrwały około siedmiu godzin. Duże zainteresowanie taka formułą sprawiło, że w tym roku wirtualna rywalizacja powraca, choć z nieco zmienionymi zasadami i wyższymi opłatami.

W tym roku biegacze mogą zarejestrować się na wirtualny maraton w następujący sposób:

    • 500 miejsc zostanie udostępnionych według zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Koszt udziału to 125 USD dla członka NYRR / 150 USD dla osoby niebędącej członkiem, a zawodnicy otrzymają gwarantowane pakiety startowe na TCS New York City Marathon w 2020 roku.
    • 200 miejsc zostanie udostępnionych według zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Koszt udziału to 125 USD dla członka NYRR / 150 USD dla osoby, która zebrała 500 USD lub więcej dla Team for Kids, działającego charytatywnie zespołu NYRR, który zbiera fundusze na bezpłatne programy młodzieżowe.

Organizatorzy przewidzieli także możliwość nieograniczonej liczby zgłoszeń, a w tym przypadku za cenę 50 USD dla członka NYRR / 60 USD dla osób niebędących członkami, otrzymuje się medal oraz udział w loterii, w której wylosowanych zostanie 50 uczestników nowojorskiego maratonu w 2020 roku.  

Z kolei nieograniczona jest także liczba darmowych zgłoszeń dla tych biegaczy, którym nie zależy na pakiecie startowym, a chcą jedynie wziąć udział w globalnej rywalizacji.

maraton w Nowym Jorku

Rejestracja do wirtualnego wyzwania rozpocznie się 19 czerwca i potrwa do wyczerpania dostępnych miejsc. Z kolei wirtualny maraton trzeba będzie ukończyć w dniach 31 października – 3 listopada. Królewski dystans można pokonać w dowolnym i dogodnym dla siebie miejscu na całym świecie.

Cieszymy się, że w tym roku powracamy z naszym wirtualnym maratonem i otwieramy go dla wszystkich biegaczy na całym świecie. Tym samym docieramy do biegaczy o różnym stopniu zaawansowania i sprawiamy, że udział w nowojorskim maratonie jest bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Michael Capiraso, dyrektor generalny New York Road Runners.

Jesteśmy podekscytowani sukcesem wirtualnej edycji oraz imponującym udziałem biegaczy z całego świata. Naprawdę wierzymy w siłę biegowej społeczności, która motywuje innych do bycia lepszymi, a oferta wirtualnej rywalizacji pozwala wyznaczać i osiągać nowe cele dla większej liczby biegaczy – dodał James Quarles, dyrektor generalny Strava.

Ambasadorem i twarzą całego wirtualnego przedsięwzięcia został ultramaratończyk Michael Wardian, który swój wirtualny maraton pokona w sobotę 2 listopada w Wirginii. Wardian na początku tego roku po raz drugi ukończył World Marathon Challenge, pokonując siedem maratonów na siedmiu kontynentach w ciągu siedmiu dni.

To fantastyczne, że biegacze z całego świata mają możliwość rywalizacji w określonym czasie, w wybranym przez siebie miejscu. Tym bardziej, że pomagają w programach młodzieżowych i społecznościowych organizowanych przez New York Road Runners Club oraz poprzez bieganie inspirują innych ludzi – powiedział Michael Wardian.

Więcej informacji o TCS New York City Marathon – Virtual 26.2M Powered by Strava można znaleźć TUTAJ

 

GD

Fot. TCS New York City Marathon