123. Boston Marathon z rekordem wszech czasów! 38,7 mln dolarów w zbiórce charytatywnej

Uczestnicy 123. Boston Marathon, którzy 15 kwietnia wystartowali w imieniu 297 organizacji non-profit, przekazali łącznie na ich konta rekordową sumę 38,7 miliona dolarów. Zebrana kwota jest o około 2 miliony dolarów wyższa niż rok temu. 

Łączne środki obejmują 20,3 miliona dolarów zebrane w ramach oficjalnego programu charytatywnego Boston Athletic Association, 14 milionów dolarów pozyskanych w ramach programu non-profit Johna Hancocka i 4,4 miliona dolarów przekazane przez innych biegaczy, którzy się zakwalifikowali do udziału w biegu, lub otrzymali do niego zaproszenie.

W tegorocznym Boston Marathon wystartowało 30 tysięcy biegaczy. Wśród nich znalazło się ponad 2,5 tysiąca zawodników, którzy zakwalifikowali się do udziału w biegu poprzez ścieżkę charytatywną.

Jak informuje Biuro Prasowe imprezy, większość biegaczy zbierających fundusze pozyskała pakiety startowe za pośrednictwem organizatora, czyli B.A.A. oraz programy Johna Hancocka, które również zapewniają dostęp do gwarantowanych miejsc na najdłużej nieprzerwanie odbywający się bieg maratoński na świecie.

– Tegoroczne rekordowe sumy zbiórek funduszy to tylko najnowszy przykład tego, jak nasi biegacze podnoszą poprzeczkę w Boston Marathon – powiedział Tom Grilk, szef Boston Athletic Association. – Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że jesteśmy związani z biegaczami oraz organizacjami uczestniczącymi w naszych programach charytatywnych. Każdy dolar zarobiony przez tych sportowców będzie miał ogromny wpływ na nasze społeczności – podkreślił. 

Dotychczasowy rekord zbiórki charytatywnej na maratonie bostońskim został ustanowiony w 2014 roku i wynosił 38,4 mln dolarów.

John Hancock ponownie nawiązał współpracę z CrowdRise, aby stworzyć scentralizowaną platformę internetową do pozyskiwania funduszy na maraton bostoński i zapewniać wsparcie setkom organizacji charytatywnych. Witryna prezentuje wszystkie partnerskie organizacje non-profit i przedstawia osobiste historie biegaczy, którzy je wspierają.

W ciągu ostatnich 30 lat oficjalny program charytatywny Boston Athletic Association i program non-profit Johna Hancocka łącznie zebrały dla organizacji społecznych ponad 372 miliony dolarów.

Źródło: Boston Athletic Association