Sułowski powalczy o tytuł Mistrza Świata Double Ironman. Start Karasia niepewny

W ostatni weekend sierpnia Adam Sułowski „StrąkMan” wystartuje na Litwie w zawodach, w których będzie walczył o tytuł Mistrza Świata w w Ultratriatlonie na dystansie  Double Ironman. Do pokonania będzie 7,6 km pływania, 360 km rowerem i 84 km biegania. Na liście startowej zawodów jest również Robert Karaś, który ma na koncie m.in. Mistrzostwo Świata na dystansie potrójnego i podwójnego Ironmana.

Rok temu Sułowski startował w zawodach z cyklu Puchar Świata w Ultratrathlonie i zajął czwarte miejsce open i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. W latach 2015-2017 był rekordzistą Polski na tym dystansie.

W 2015 roku zajął czwarte miejsce w UltraMan UCES w Hiszpanii oraz piąte w Double Ironman w Słowenii.

Tym razem „StrąkMan” do zawodów na Litwie postanowił przygotować się jeszcze lepiej niż w latach poprzednich. Od kilku miesięcy treningi wypełniają całe jego życie. Tygodniowo ma 20-30 godzin treningów.

Odbył m.in. dwumiesięczny obóz sportowy na Gran Canarii pod okiem profesjonalnych trenerów. Od kilku tygodniu stosuje również nową dietę startową.

W tym roku zależy mi, aby skończyć zawody nie przekraczając 20 h. W ubiegłym roku popełniłem wiele błędów m.in. miałem ogromny problem z przyswajaniem posiłków i nieodpowiednio przygotowanym sprzętem. Bardzo chciałabym znaleźć się w pierwszej trójce, ale mam bardzo dużo mocnych rywali m.in. Selukov Arnaud, Robert Karaś, Michael Plahn, Richard Jung, Rait Ratasepp – mówi Adam Sułowski „StrąkMan”Poza rywalizacją fizyczną, na tych zawodach toczy się również wewnętrzną walkę z samym sobą – podkreśla.

Czy Karaś wystartuje?

Start Roberta Karasia na Litiwie jednak nie jest pewny. Mistrz świata na dystansie potrójnego i podwójnego Ironmana doznał bowiem w lipcu kontuzji na finiszu przygotowań do startu w zawodach Ironman Vitoria-Gasteiz.

– Nie wiem, czy wystartuję w Mistrzostwach Świata Double Ironman. Wracam po kontuzji i zobaczę jak się będę czuł na kilka dni przed – powiedział nam Robert Karaś.

Początek zawodów, które odbędą się w miejscowości Panevezys w piątek, 30 sierpnia o godzinie 11:00.

red

fot.facebook.com/Robert-Karaś