Sofia Ennaoui kontuzjowana. Nie wystartuje na Mistrzostwach Świata w Katarze

Sofia Ennaoui nie wystartuje na lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które 27 września rozpoczną się w Dosze. – Boli mnie więcej części ciała niż mam zdrowych – powiedziała biegaczka w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”.

Jak zaznaczyła biegaczka specjalizująca się w biegach na dystansie 1500 m, jej problemy ze zdrowiem wzięły swój początek na przeszkoleniu wojskowym.

– Nosiłam wówczas broń na jednym ramieniu, przez cały tydzień, podczas wielogodzinnych zapraw. Przeciążyłam sobie lewą stronę ciała, całe pasmo biodrowo-piszczelowe. Ciągnie się to za mną od wielu miesięcy. Trochę zmieniłam technikę biegu, zaczęłam odciążać lewą stronę i w ten sposób nadwerężyłam Achillesy – powiedziała Sofia Ennaoui reporterowi portalu „WP Sportowe Fakty”.

Halowa wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów podkreśliła, że była gotowa pobiec na mistrzostwach świata z kontuzją.

– Decyzję zasugerował trener, zapadła po starcie w Mińsku. Nie chciał patrzeć, jak się męczę. Mam dwa stany zapalne w Achillesach i jeden w kolanie. Z moją zaciętością oraz charakterem pewnie pozrywałabym sobie wszystko. Boli mnie więcej części ciała niż mam zdrowych – stwierdziła Ennaoui. – Gdyby trener nie nakierował mnie na tę decyzję, to pewnie pojechałabym do Kataru i w najlepszym wypadku odpada w półfinale. A on przekonał mnie, że w tym sezonie nic nikomu nie muszę udowadniać, bo najważniejsze są igrzyska – zakończyła biegaczka, która przysięgę wojskową złożyła 29 października ubiegłego roku.

Do największych sukcesów Sofii  Ennaoui należą medale mistrzostw Europy zdobywane w barwach Polski na dystansie 1500 metrów – srebro z ME w Berlinie z 2018 roku, srebro z HME z Glasgow z 2019 roku, brąz HME z Belgradu z 2019 roku oraz srebrne medale z młodzieżowych mistrzostw Europy oraz mistrzostw Europy juniorów.

Ennaoui jest także mistrzynią Europy w biegach przełajowych z 2016 roku. Kilka tygodni temu spektakularnie triumfowała na swoim koronnym dystansie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy rozegranych w Bydgoszczy, przyczyniając się tym samym do triumfu biało-czerwonej reprezentacji w klasyfikacji generalnej zawodów. Jej rekord w biegu na 1500 metrów to 4:01:00, ustanowiony 27 sierpnia 2016 w Paryżu.

Kadrę Polski na Mistrzostwa Świata w Dosze poznamy w najbliższy poniedziałek.

red

Źródło: WP Sportowe Fakty

fot. Paweł Skraba