Julia Webb śrubuje rekord świata w półmaratonie w biegu z wózkiem

W ubiegłą niedzielę podczas półmaratonu, który odbył się w ramach Williams Route 66 Marathon w Tulsa w stanie Oklahoma Julia Webb ustanowiła nieoficjalny rekord świata w biegu z wózkiem. Amerykanka dotarła do mety z czasem 1:21:23. Na co dzień jest mamą trójki dzieci, w biegu wystartowała z najmłodszą córką.

36-letnia Julia Webb w niedzielę na 10 kilometrze zameldowała się z czasem 38:15.

Co ciekawe, dokładnie taki sam wynik Amerykanka uzyskała w 2014 roku podczas biegu Run Like Hell na dystansie 10km w Portland w stanie Oregon biegnąc…z 7-miesięczną córką znajomych w wózku. Do tego startu biegaczka przygotowywała się z 2-letnią wówczas Joanie, ale w dniu zawodów córka była na wyjeździe z ojcem.

W niedzielnym biegu w miejscowości Tulsa Webb zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet i jedenastą lokatę w klasyfikacji generalnej. Do mety półmaratonu dotarło łącznie 3836 biegaczy.

Odzyskany rekord

Wynik 1:21:23, który uzyskała w niedzielę to jej drugi półmaratoński rekord świata w biegu z wózkiem w karierze. Trzy lata temu ukończyła półmaraton w Chicago z rezultatem 1:22:57.

W kwietniu tego roku Amerykanka Lauren Stroud poprawiła jej osiągnięcie pokonując z 8-miesięczną córką w wózku w Houston dystans 21,097 km w czasie 1:22:29.

Mąż rekordzista

Mężem biegaczki jest 36-letni Alan Webb, aktualny rekordzista USA w biegu na dystansie mili. W 2007 roku w Brasshaat w Belgii uzyskał wynik 3:46.91.

W 2004 roku uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, gdzie startował na dystansie 1500 metrów. Dziesięć lat później zakończył karierę biegową i kontynuował przygodę ze sportem trenując triathlon.

red

Źródło: mybestruns.com