Półmaraton w Paryżu odwołany! Francja walczy z koronawirusem

Jutro w Paryżu miał się odbyć półmaraton Harmonie Mutuelle Semi de Paris, ale w ostatniej chwili jego organizatorzy odwołali imprezę. Powód? Oczywiście zagrożenie koronawirusem. 44 tysiące uczestników wystartować ma w innym terminie.

O swojej decyzji organizatorzy poinformowali dzisiaj na Facebooku tuż po godzinie 16:00. Biuro Zawodów do tego czasu zdążyło już wydać biegaczom tysiące pakietów startowych.

– W walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rząd anulował imprezy masowe obejmujące kilka tysięcy ludzi. W związku z tym nasz półmaraton, zaplanowany na jutro niestety nie odbędzie się – napisali. – Wspólnie z władzami Paryża uznaliśmy, że przygotowania zawodników do tego biegu nie mogą pójść na marne, dlatego przekładamy to wydarzenie na inny termin. Jak tylko okoliczności pozwolą, postaramy się możliwie najszybciej  zaproponować 44 tysiącom biegaczy zarejestrowanych na jutrzejszy bieg nową datę imprezy – podkreślili.

Opłaty startowe wniesione przez uczestników mają zachować ważność na przełożony bieg. Nie wiadomo jednak, co z kosztami podróży i zakwaterowania, które pokryli zawodnicy.

Organizatorzy mają już pomysł co zrobić z produktami, które jutro miały znaleźć się w strefach odżywczych na trasie biegu.

– Wszystkie  produkty spożywcze, które zostały zamówione na imprezę, w tym owoce, zostaną szybko rozprowadzone do organizacji pozarządowych – poinformowali.

Półmaraton w Paryżu to jeden z największych biegów na dystansie 21,097km w Europie. Komplet 44 tysięcy pakietów startowych wyprzedał się w połowie lutego.

Co z maratonem w Paryżu?

Na 5 kwietnia w stolicy Francji zaplanowany jest bieg maratoński, na który sprzedano aż 65 tysięcy wejściówek. Jak na razie brak informacji, czy zagrożenie koronawirusem w jakikolwiek sposób wpłynie na jego organizację.

red