Maraton w Paryżu przełożony na jesień. 65 tysięcy biegaczy zostanie w domach

Jak podała gazeta Le Parisien, z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się zaplanowany na 5 kwietnia maraton w stolicy Francji. Bieg został przełożony na 18 października.

Maraton w Paryżu to jedna z największych imprez biegowych na świecie, na którą chętnie przyjeżdżają zawodnicy z całego świata. Na liście startowej tegorocznej edycji znalazło się aż 65 tysięcy biegaczy ze 150 krajów.

Francja walczy z epidemią koronawirusa. Liczba osób zarażonych Covid-19 wciąż rośnie. Bilans na wczoraj wynosił 257. Oficjalne dane mówią o 12 wyleczonych oraz czterech ofiarach śmiertelnych koronawirusa na terenie kraju.

Francuski rząd zdecydował o wprowadzaniu tzw. drugiego etapu strategii postępowania epidemiologicznego.

Minister zdrowia Olivier Veran powtórzył podczas konferencji prasowej, że celem rządu w obecnym stadium rozwoju sytuacji jest „spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, aby zapobiec lub przynajmniej opóźnić pojawienie się ewentualnej epidemii”.

Wygląda na to, że działania władz Paryża i organizatorów maratonu wpisują się w rządową strategię.

Półmaraton też został odwołany

W ubiegłą niedzielę nie doszedł do skutku inny paryski bieg na dystansie półmaratonu, w którym zamierzało wystartować 44 tysiące zawodników.

O decyzji organizatorów dowiedzieli się…na kilka godzin przed biegiem. Spora część uczestników zdążyła już odebrać pakiety startowe. Podobnie jak w przypadku maratonu paryskiego, również i tutaj  poznaliśmy nowy termin imprezy – 6 września.

Źródło: Le Parisien

fot. Andy Astfalck