W Rzymie też nie pobiegniesz maratonu

Maraton w Rzymie to kolejny bieg, które dopisujemy do listy odwołanych z powodu epidemii koronawirusa. Organizatorzy poinformowali o tym dzisiaj oficjalnie. Ważą się losy maratonu w Barcelonie.

Bieg w Rzymie miał odbyć się 29 marca. Na liście startowej znajdowało się ponad 10 tysięcy zawodników.

Nigdy nie chcielibyśmy przekazywać takiej informacji, ale niestety z uwagi na  sytuację epidemiologiczną i zgodnie z dekretem Rady Ministrów z 4 marca 2020 roku jesteśmy zmuszeni odwołać nasz maraton – napisali organizatorzy w specjalnym oświadczeniu. – Zdrowie to jedyne dobro, które nigdy nie powinno być zagrożone. Ale składamy Wam obietnicę: podwoimy wysiłki, i entuzjazm dla organizacji imprezy. Wieczne miasto, jego zabytki, jego historia są tutaj i będą tu na wieczność – dodali.

Maraton w Rzymie został przeniesiony na 2021 rok. Wszystkie wniesione opłaty w tym roku zachowają ważność na kolejną edycję imprezy.

Do zobaczenia na mecie Via dei Fori Imperial na drodze pokonywanej przez starożytnych Rzymian. A w cieniu Koloseum umieścimy na Waszych szyjach dwa medale: ten z 2020 roku jako symbol wytrwałości oraz z 2021 oznaczający podwójne zwycięstwo – zakończyli.

[AKTUALIZACJA]

Ważą się losy maratony w Barcelonie, który ma się odbyć 15 marca.  Jak czytamy w serwisie sport.es bieg zostanie odwołany, „jeśli wezmą w nim udział zawodnicy z obszarów ryzyka zarażeniem koronawirusem.”  Decyzja powinna zapaść wkrótce.

Na bieg zapisało się prawie 20 tysięcy zawodników. To impreza, która skupia biegaczy z całego świata, którzy co roku chętnie pokonują królewski dystans ulicami stolicy Katalonii.

Coraz więcej odwołanych biegów z powodu koronawirusa

Rzym to kolejne miasto, w którym nie odbędzie się bieg z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Już wcześniej dla amatorów zamknięty został maraton w Tokio.

Nie odbył się również półmaraton w Paryżu, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nie dojdzie do skutku  zaplanowany na 5 kwietnia maraton w stolicy Francji.nie dojdzie do skutku  zaplanowany na 5 kwietnia maraton w stolicy Francji. Odwołany  został również półmaraton w Rzymie.

Jeśli chodzi o lokalne podwórko to dzisiaj organizatorzy 13. PKO Poznań Półmaratonu poinformowali, że przekładają bieg na inny termin. Dokładną datę mamy poznać do końca marca.

Są podstawy, aby przypuszczać, że to nie koniec złych wiadomości dla biegaczy.

red

fot. facebook.com/runromethemarathon