Maraton Berliński również się nie odbędzie

Już pod koniec kwietnia było jasne, że zaplanowany na 27 września Berlin Marathon nie będzie mógł się odbyć w tym terminie. Organizatorzy jeszcze szukali szansy na przeniesienie imprezy na późniejszą datę, ale ostatecznie skapitulowali. Dzisiaj ogłosili, że ostatecznie odwołują bieg. 

– Mimo, że bardzo się staraliśmy, to obecnie nie jest możliwe przygotowanie maratonu z jego zwykłym berlińskim urokiem. Zabawa, radość, zdrowie i sukces to atrybuty charakteryzujące naszą imprezę, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować. Zdrowie zawodników jest naszym priorytetem. Dlatego, biorąc pod uwagę rozporządzenie w sprawie środków ograniczających rozprzestrzenianie koronawirusa BMW Berlin Marathon nie będzie mógł odbyć się w dniach 26-27 września 2020 roku. Ponadto po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań i różnych rozmowach, również z władzami, zdecydowaliśmy, że nie będzie również możliwa organizacja wydarzenia w późniejszym terminie w tym roku – podali organizatorzy w komunikacie.

Zarejestrowani biegacze mogą przenieść prawo startu w Berlinie na przyszło rok lub zażądać zwrotu wpisowego.

#berlin42united

Jednocześnie organizatorzy zachęcają do udziału w specjalnej kampanii promującej przyszłoroczny bieg.

– Nie możemy ścigać się, ale pozostańmy zjednoczeni. Od przyszłego tygodnia możesz przesłać swoje zdjęcie, które następnie może stać się częścią naszej oficjalnej kampanii na BMW BERLIN-MARATHON 2021. Możesz w ten sposób pomóc stworzyć świetną oprawę wizualną   imprezy i zbudować społeczność wokół naszego biegu – zakończyli.

Koronawirus kompletnie zdemolował tegoroczny cykl World Marathon Majors, który skupia biegi w Tokio, Bostonie, Londynie, Chicago, Berlinie i Nowym Jorku.

Dotychczas odbył się tylko 1 marca maraton w stolicy Japonii i to w formule biegu dla elity. Wcześniej odwołana już została impreza w Bostonie, a dzisiaj do tej grupy dołączył Berlin i Nowy Jork.

W świetle ostatnich doniesień jest bardzo wątpliwe, że dojdą do skutku zaplanowane na październik biegi w Chicago i Londynie.

Źródło: SCC Events