Do trzech razy sztuka? Maraton w Paryżu odbędzie się jeszcze w tym roku

Maraton w Paryżu miał się odbyć 5 kwietnia, ale już w marcu został przełożony na 18 października. Dzisiaj poznaliśmy trzecią datę – 15 listopada. W stolicy Francji mają nadzieję, że warunki epidemiologiczne pozwolą wtedy na organizację biegu z ponad 40 tysiącami uczestników.

Oświadczenie organizatorów Marathon de Paris pojawiło się dzisiaj przed południem. Czytamy w nim, że wszyscy dotychczas zapisani uczestnicy maratonu automatycznie zostali zgłoszeni do biegu w nowym terminie. Do końca lipca biegacze otrzymają maile ze szczegółowymi informacjami.

Jeśli nowy termin nie będzie odpowiadał uczestnikom, będą mieli 15 dni, aby powiadomić o tym organizatorów.  Otrzymają od nich voucher ważny do 31 grudnia 2021, który będzie można wykorzystać, aby zapisać się na dowolną imprezę A.S.O. W razie niewykorzystania kodu, po tej dacie środki wrócą na konto bankowe użyte podczas rejestracji.

– Będziemy oczywiście monitorować rozwój sytuacji i będziemy ściśle przestrzegać dyspozycji przedstawicieli służb ochrony zdrowia, z którymi ściśle współpracujemy – napisali organizatorzy. – Jesteśmy świadomi niedogodności spowodowanych tą niezwykłą sytuacją i wpływu na plany biegaczy. Dziękujemy za cierpliwość i dołożymy wszelkich starań, aby ugościć ich w Paryżu w najlepszy możliwy sposób – dodali.

Maraton w Paryżu to jedna z największych imprez biegowych na świecie. Na liście startowej tegorocznej edycji znalazło się aż 65 tysięcy biegaczy ze 150 krajów.

red