Nie ma maratonu, nie ma pracy. NYRR zwalnia pracowników

Organizator Maratonu Nowojorskiego ogłosił, że w związku z pandemią koronawirusa zwolni 11 procent pracowników, a kolejne 28 procent wyśle na bezpłatne urlopy. Oznacza to, że z pracą pożegna się 26 osób, a od wykonywania obowiązków odpocznie 65 zatrudnionych.

New York Road Runners (NYRR) to największa w Stanach Zjednoczonych biegowa organizacja non-profit. Każdego roku przygotowuje dziesiątki imprez biegowych z Maratonem Nowojorskim na czele. Już wiadomo, że nie dojdzie do skutku tegoroczna, jubileuszowa edycja tego wydarzenia zaplanowanego na 1 listopada.

Od początku pandemii odwołanych zostało ponad 20 wydarzeń spod szyldu NYRR, w tym NYC Half, bieg dla kobiet Mini 10K oraz Brooklyn Half.

Jak informuje serwis runnersworld.com, gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa NYRR otrzymał od państwa pożyczkę w wysokości między 2 a 5 milionów dolarów. W połączeniu z cięciami budżetowymi pozwoliło to organizacji utrzymać pełne zatrudnienie przez pięć miesięcy.

– Chcąc wyjść z tego kryzysu i nadal służyć naszym biegaczom i społeczności przez wiele lat, podjęliśmy trudną decyzję o restrukturyzacji naszej organizacji poprzez połączenie urlopów, zwolnień i obniżek wynagrodzeń dla kadry kierowniczej wyższego szczebla. Podobnie jak dla wielu organizacji non-profit, jest to niezwykle trudny czas dla naszych pracowników i społeczności, której służymy – czytamy w oświadczeniu NYRR cytowanym przez serwis runnersworld.com.

Decyzja kadrowe NYRR dotyczą wszystkich działów. Członkowie managementu będą zarabiać 15 procent mniej, a pensja prezesa Michaela Capiraso została obniżona o 20 procent. Nie uszczupli to jednak zbytnio jego portfela, ponieważ w 2019 roku otrzymał za pracę w NYRR ponad 540 tysięcy dolarów.

Według danych podatkowych NYRR osiągnął w zeszłym roku przychód w wysokości ponad 113 milionów dolarów, w porównaniu z 98,5 miliona dolarów w 2018 roku.

Źródło: runnersworld.com