Paryż wreszcie skapitulował. Na maraton poczekamy do kwietnia 2021

Właśnie zakończyła się epopeja pod tytułem „Schneider Electric Marathon de Paris 2020”. Pierwotnie bieg miał się odbyć 5 kwietnia, na początku marca został przełożony na 18 października, a miesiąc temu podano kolejną datę – 15 listopada. Dzisiaj organizatorzy ogłosili, że maraton w Paryżu w tym roku nie wystartuje wcale. Powód? Oczywiście COVID-19, a konkretnie wzrost liczby przypadków zachorowań na tę chorobę we Francji.

– Po podjęciu wszelkich starań, aby utrzymać imprezę, wraz z władzami Paryża czujemy się zobowiązani do odwołania tegorocznej edycji Schneider Electric Marathon de Paris 2020 i Paris Breakfast Run. W obliczu trudności, jakie wielu biegaczy, zwłaszcza tych pochodzących z zagranicy, napotkało w przygotowaniu się do startu 15 listopada, wspólnie uznaliśmy, że będzie lepiej i prościej, jeśli najbliższy Schneider Electric Marathon de Paris zorganizujemy w 2021 roku  – napisali organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu.

Maraton w Paryżu to jedna z największych imprez biegowych na świecie. Na liście startowej tegorocznej edycji znajdowało się aż 65 tysięcy biegaczy ze 150 krajów.

red