Maraton Bostoński wybrał datę biegu

Organizatorzy Maratonu Bostońskiego ogłosili, że jeśli tylko warunki sanitarne na to pozwolą, 125. edycja imprezy odbędzie się w poniedziałek, 11 października 2021 roku.

– Ogłaszamy datę Maratonu Bostońskiego w 2021 roku z ostrożnym optymizmem. Decyzje nadal będziemy podejmować kierując się wiedzą naukową i w ścisłej współpracy z lokalnymi, miejskimi, stanowymi i publicznymi urzędnikami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia – powiedział Tom Grilk, szef Boston Athletic Association.

W 2020 roku Maraton Bostoński po raz pierwszy w swojej 124-letniej historii został odwołany. Burmistrz Bostonu, Martin J. Walsh uważa, że była to bardzo trudna decyzja.

– Dziś jestem pełen nadziei, bo w październiku za cel postawiliśmy sobie zorganizowanie 125. Maratonu Bostońskiego. Mamy wiele pomysłów, w przygotowaniach kierować będziemy się rozsądkiem i radą naszych ekspertów ds. zdrowia publicznego. Mam nadzieję, że tej jesieni będziemy cieszyć się powrotem jednej z najbardziej znanych tradycji Bostonu – powiedział

Z okazji 125. Maratonu Bostońskiego, podobnie jak wiosną ubiegłego roku organizatorzy zaoferują również opcję biegu wirtualnego. Dodatkowe szczegóły, w tym liczba uczestników biegu stacjonarnego, terminarz zapisów, podjęte środki bezpieczeństwa oraz wymagania stawiane uczestnikom zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Plan imprezy przygotują przedstawiciele ośmiu miast i miasteczek, przez które przebiega trasa maratonu.

Aktualnie na terenie stanu Massachusetts ze względu na pandemię COVID-19  zabronione jest organizowanie biegów ulicznych.

Źródło: B.A.A.