125. Maraton Bostoński dla 20 tysięcy uczestników

W zaplanowanym na 11 października Maratonie Bostońskim wystartuje maksymalnie 20 tysięcy biegaczy – podało wczoraj Boston Athletic Association (BA). Zapisy na imprezę ruszą we wtorek, 20 kwietnia i potrwają 3 dni. W najdłużej odbywającym się biegu maratońskim na świecie tradycyjnie wystąpią zawodnicy, którzy zakwalifikują z minimum czasowym określonym przez organizatorów.

– Oprócz mniejszego niż w poprzednich latach limitu uczestników, wdrożymy dodatkowe protokoły bezpieczeństwa, aby chronić uczestników i mieszkańców. Dołożymy wszelkich starań, aby w październiku najstarszy maraton na świecie był jak najbardziej bezpieczny – powiedział Tom Grilk, szef Boston Athletic Association.

Rejestracja do 125. Maratonu Bostońskiego ruszy we wtorek, 20 kwietnia o godzinie 10:00 za pośrednictwem platformy internetowej BA, Athlete’s Village. Wniosek rejestracyjny będzie mógł złożyć każdy biegacz, który po 15 września 2018 roku uzyskał aktualny czas kwalifikacyjny do maratonu w Bostonie. Zgłoszenia będą przyjmowane do godziny 17:00 ET w piątek, 23 kwietnia.

Co ważne, zapisy na Maraton Bostoński w 2021 roku nie odbywają się według kolejności zgłoszeń.  W poprzednich latach jako pierwsi przez dwa tygodnie rejestrowali się biegacze z najlepszymi czasami. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa wszyscy spełniający minima czasowe mogą rejestrować się w dowolnym momencie w trakcie trwania zapisów.

Maraton Bostoński również na własnej trasie

Oprócz biegu stacjonarnego odbędzie się również wirtualna edycja wydarzenia. Boston Athletic Association przygotowało 70 tysięcy pakietów startowych dla biegaczy z całego świata, którzy w dniach 8-10 października pokonają dystans maratonu na dowolnie wybranej przez siebie trasie. Zapisy na wirtualny maraton zostaną uruchomione we wtorek, 30 marca o godzinie 10:00 czasu ET na tej stronie internetowej.

Jak na razie organizatorzy nie podali wysokości opłat startowych za udział w biegu stacjonarnym i wirtualnym.

Źródło: BAA